25 листопада — День білої стрічки або Міжнародний день усунення насильства проти жінок
17 грудня 1999 року Генеральна асамблея ООН наголосила саме 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
17 грудня 1999 року Генеральна асамблея ООН наголосила саме 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Цю дату обрали як пам’ять про сестер Мірабал. Вони були політичними активістками, а у 1960 році їх жорстоко вбили за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день – символ світового визнання проблеми гендерного насильства.
Також 25 листопада ще називають Днем білої стрічки. Біла стрічка – це світовий символ протидії насильству проти жінок. Саме з цього дня стартує акція «16 Днів Активізму проти гендерно-зумовленого насильства щодо жінок». Вона була ініційована ще у 1991 році Центром Жіночого Глобального лідерства.
Наша країна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства – започаткувала загальнодержавну кампанію «Стоп насильству» у 2001 році. 7 листопада 2011 року від імені України підписали Конвенцію Ради Європи про попередження та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством.
На жаль, навіть у 21 столітті жінки стикаються із насильством – психологічним, фізичним (зокрема і зґвалтування), економічним, домашнім насильством. У випадку з останнім варто чітко розуміти, що воно – це не приватна справа сім’ї, це – велика небезпека та загроза життю жінки, тому не можна заплющувати осі на такі ситуації.
Глобальна ініціатива «Біла стрічка», що походить із Канади, є найбільшим світовим рухом, який має на меті залучення чоловіків до вирішення проблеми насильства з боку чоловіків по відношенню до жінок і дівчат.
Саме сьогодні, у День білої стрічки, 25 листопада, люди у різних країнах приколюють до одягу білу стрічку, як символ підтримки у прагненні викорінити насильство щодо жінок, і таким жестом закликають інших підтримати цю ініціативу.
Соціальний педагог