Міжнародний тиждень медіаграмотності

Date: 13 листопада 2021 о 07:43, Refreshed 13 листопада 2021 о 07:47
105 views

З 25 по 31 жовтня в Україні проходив щорічний міжнародний тиждень медіаграмотності, який в усьому світі проводить UNESCO вже в десятий раз.

Міжнародний тиждень медіаграмотності

Медіаграмотність — сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Окрім того, медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають.

Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.

До вашої уваги ресурси для перевірки інформації та розвінчування фейків:

StopFake – волонтерський проєкт, що розвінчує фейки та маніпуляції про Україну

Вокс Україна – аналітична платформа, де перевіряють інформацію та аналізує джерела інформації

Антологія брехні – телеграм-канал українського проєкту «Вокс Україна»

По той бік новин – проєкт, де перевіряють новини, інформацію з соцмереж та телебачення. Тут також розказують, як протистояти фейкам та маніпуляціям.

Перелік відкритих реєстрів та баз даних

База псевдосоціологів – база даних від texty.org, де можна перевірити соціологів чи соціологічні компанії та оцінити, чи можна довіряти їхнім словам чи дослідженням.

«Доступ до правди» - платформа, через яку можна надіслати запит на доступ до інформації: державні органи, юридичні особи, що фінансуються державою чи місцевою владою тощо.

EXIF data – ресурс, що покаже дату та час зйомки та технічні характеристики апарату, на який знімали. Тут також можна подивитися, чи редагували фотографію після.

Державна служба статистики

MediaSapiens - медіа, що допомагає розібратися у медіа. Тут відловлюють та розбирають фейки, аналізують маніпуляції та оцінюють роботу ЗМІ

SPRAVDI – тут перевіряють інформацію, пояснюють гібридні операції, просувають українські наративи, посилюють голос громадянського суспільства.

Посібники, підручники, навчальні матеріали

Електронна книжка «Довіряй, але перевіряй» - експерти на прикладах розкривають сутність медіаграмотності та вчать не піддаватися неперевіреній інформації

Електроний посібник для підлітків «Медіадрайвер». Це інтерактивний ресурс, що вчить виявляти фейки та маніпуляції та протистояти їм. Буде цікавим не тільки підліткам, а й дорослим, які хочуть поновити знання чи перевірити себе.

Збірник робіт з медіаграмотності

Підручник «Медіаосвіта та медіаграмотність» від Академії української преси

Онлайн-бібліотека матеріалів з медіаграмотності від МБФ «Академія української преси»

Медіаграмотність в блогах, іграх, інтерактивах

Онлайн-гра «Медіазнайко» - інтернет-гра для школярів про інформацію, що нас оточує, та про те, як вона працює.

Освітні серіали від «Дія. Освіта»

Гра «Медіграмотна місія» для дорослих – перевірте свої знання та навички в ігровій формі.

Блог про медіаграмотність від проєкту «Детектор медіа» - Lomakina Yesterday

Comments:
Only authorized users can leave comments.