Методичне об'єднання вчителів гуманітарного циклу

Дата: 10 жовтня 2018 о 18:40, Оновлено 14 листопада 2022 о 09:34

РОБОТИ МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

Бросківського ЗЗСО Саф’янівської сільської ради

НА 2022/2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ  ТА ФОРМИ РОБОТИ:

Організаційно -методичне забезпечення викладання навчальних дисциплін в умовах переходу на новий зміст і структуру навчання.

• Забезпечення державних вимог щодо рівня освіти учнів.
  • Сприяння національно-культурному відродженню.
  • Підвищення професійної компетентності вчителів методичного об’єднання, організація самоосвіти.
  • Удосконалення рівня викладання предметів за базовими програмами.
  • Забезпечення диференційованого підходу до навчання.  Моніторинг, корекція та підвищення якості знань учнів.
  • Створення банку інформації про творчі знахідки вчителів та вивчення, узагальнення і втілення передового педагогічного досвіду.
  • Діагностика діяльності вчителів: вивчення рівня професійної компетенції вчителів методичного об’єднання, характеристика окремих елементів педагогічної діяльності, вивчення труднощів у їхній роботі.
  • Робота з учителями, що атестуються: відвідування уроків, діагностика рівня професійної майстерності.
  • Забезпечення роботи з використанням нових інформаційних технологій у освітньому процесі школи.
  • Ознайомлення вчителів з новими формами інтерактивних методів навчання.
  • Організація позакласної роботи з обдарованими дітьми та учнями.

І засідання ( серпень)

Інструктивно-методична нарада на тему: «Організований початок 2022/2023 навчального року»

1. Підсумок методичної роботи вчителів суспільно-гуманітарного циклу за 2021/2022 навчальний рік і завдання на поточний рік. Ознайомлення з планом роботи методичного об’єднання на 2022/2023 навчальний рік
  2. Круглий стіл. Опрацювання нормативно-правових документів:
  • Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2022/2023 навчальному році (лист МОН України);
  • Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів;
  • Ведення шкільної документації відповідно до «Інструкції з ведення класного журналу 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів»;
  1. Дотримання вимог календарно-тематичного планування уроків.
  2. Ознайомлення з навчальними програмами  та змінами до них.
  3. Завдання  з підготовки до ЗНО-2023 та ДПА в 2022/2023 навчальному році.

ІІ засідання ( вересень)

Інструктивно-методична нарада на тему «Робота з обдарованими та здібними учнями»

1.       Про оновлення банку обдарованих дітей та організацію роботи з обдарованими та здібними учнями.

2.       Про підготовку учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів суспільно-гуманітарного циклу.

3.       Про організацію і підготовку робіт на Всеукраїнський конкурс захист науково - дослідницьких робіт МАН.

ІІІ засідання (листопад)

Засідання професійного клубу «Формування в учнів мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку в контексті компетентнісного підходу до освітнього процесу. Впровадження форм і методів НУШ»

1. Формування в учнів мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку в контексті компетентнісного підходу до освітнього  процесу на уроках англійської мови та історії .
  2. Сучасні підходи до впровадження НУШ.
  3. Формування самоосвітньої компетентності учнів.
  4. Про результати проведення І етапу (шкільного) Всеукраїнських учнівських олімпіад та підготовку до ІІ етапу (районного) Всеукраїнських учнівських олімпіад.

ІV засідання ( Січень)

Інструктивно-методична нарада

1. Про погодження календарно-тематичного планування інваріантної та варіативної складових річного навчального плану (на ІІ семестр), інтегрування та адаптування навчальних програм для учнів, які перебувають на інклюзивній формі навчання.
  2. Підведення підсумків результатів І – ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів суспільно-гуманітарного циклу.
  3. Аналіз навчальних досягнень учнів з предметів гуманітарного циклу в І семестрі 2022/2023 навчального року.

V засідання ( Лютий)

Творча майстерня  «Фахова майстерність учителя як один із компонентів підвищення якості знань учнів»

1. Переосмислення процесу навчання і виховання національно свідомої мовної особистості на уроках суспільних дисциплін з ціннісних позицій.
  2. Сучасні підходи до навчання. Формування в учнів предметних компетенцій шляхом використання інноваційних педагогічних технологій.
  3. Обмін досвідом «Формування особистості учня на основі якісної освіти, його творчих можливостей та самовдосконалення».

VІ засідання (березень)

Інструктивно-методична нарада

1. Підведення підсумків результатів ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з предметів суспільно-гуманітарного циклу.
  2. Про підготовку до проведення державної підсумкової атестації:
  • вивчення та обговорення матеріалів з ДПА та методичних рекомендацій;
  • поновлення наочних стендів в кабінетах.
  1. Ознайомлення з матеріалами зовнішнього незалежного оцінювання з навчальних предметів гуманітарного циклу. Вивчення методичних рекомендацій.
  2. Про ефективні методи підготовки учнів старших класів до ЗНО-2023. (Організація повторення вивченого, відпрацювання навичок роботи з тестами  різних типів, використання  під час уроків  завдань у тестовій формі, тестів зі збірників ЗНО минулих років,  інтернет-ресурсів).

VІІ засідання (квітень)

Інструктивно-методична нарада

1. Про організоване закінчення 2022/2023 навчального року.
  2. Погодження завдань для проведення ДПА  у 4-х, 9-х класах.

VIII засідання (травень)

1. Аналіз роботи МО за 2022/2023 навчальний рік.
  2. Звіти членів МО про роботу над методичними проблемами.
  3. Рекомендації щодо проблематики засідань та планування роботи МО на наступний 2023/2024 навчальний рік.