Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 71 common:people_all_forms

Річний план

Date: 11 листопада 2022 о 13:25, Refreshed 11 листопада 2022 о 13:29

ПЛАН

РОБОТИ     БІБЛІОТЕКИ

на 2022-2023н.р.

Бібліотека – це той храм, де завжди

народжується і зберігається духовність.

 Пам’ятаймо, що  у давнину бібліотеку називали

 «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».

Аналіз роботи шкільної бібліотеки за 2021-2022 н.р.

У 2021/2022 навчальному році бібліотека  Бросківського закладу загальної середньої освіти Саф’янської сільської Ради Ізмаїльського району Одеської області працювала згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 1228-р «Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання», «Програми моніторингу реалізації читацької активності учнів загальноосвітніх навчальних закладів», що направлена на залучення читачів до бібліотек, на підвищення читацької активності, компетентності.

        XXI століття – це час переходу високотехнологічного суспільства у якому якість людського потенціалу, рівень освіти і культури свого населення набуває ваги для економічного та соціального розвитку держави .Національна доктрина розвитку освіти  визначила ,що головною метою системи освіти є створення умов розвитку і самореалізації кожної особистості.

       Оскільки шкільна бібліотека є обов’язковою структурною ланкою школи, усі стратегічні освітньо-виховні завдання, які повинна вирішувати національна школа, трансформуються у завдання і діяльність шкільної бібліотеки.

Оперативне й повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи - одна з основних функцій сучасної бібліотеки. Тому, використовуючи різні форми і методи бібліотечно-бібліографічної роботи, бібліотека приділяє увагу проблемам із пошуком та забезпеченням інформацією. Носіями інформації нашої бібліотеки є передусім друкованні видання, електронні носії.

Поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи, я постійно працюю над тим, щоб заохотити учнів до читання, зацікавити книгою, стимулювати вчителів і учнів до використання наявних у бібліотеці інформаційних ресурсів.

Незамінним джерелом знань і невичерпним джерелом духовного багатства кожної людини є книга. Як не можна уявити собі навчального закладу без книги, так не можна уявити його без бібліотеки.

Шкільна бібліотека є справжнім центром пропаганди книги, надійним помічником учителів у навчанні та вихованні учнів. Це сучасний інформаційний центр забезпечення учнівського та педагогічного колективів необхідною інформацією.

У бібліотеці постійно урізноманітнюються форми роботи з читачами, практикуються виставки рекомендованої літератури, огляди періодики.

Вся робота шкільної бібліотеки проводиться відповідно до плану роботи школи, у тісному контакті з педагогічним колективом.

Книжковий фонд бібліотеки нараховує 20521 примірників підручників, 14211  примірників художньої літератури.

Книжковий фонд  переводиться з застарілих таблиць (ББК) на нові таблиці (УДК) для шкільних бібліотек.

При відкритому доступі є можливість оформляти на стелажах виставки до окремих підрозділів – невеликі книжкові виставки, наприклад:

 • «Екологія – справа всенародна»;
 • «Конституція України – головний закон»;
 • «Наша мова калинова»

Широкою популярністю у читачів користуються книжкові виставки. Біля книжкових виставок і тематичних полиць постійно проводяться книжкові огляди, бесіди.

При організації книжкових виставок враховуються вікові особливості читачів. Для дітей молодшого шкільного віку виставки готуються яскраві, художньо оформлені, з коротким простим та цікавим текстом («Україна казку мудру хоче розказати тобі», «У світі улюблених казок», «Українські народні казки»).

У бібліотеці на належному рівні поставлена робота з інформаційного обслуговування читачів, створені папки по всім предметам.

Оформлені тематичні папки:

 • Історія Одещини.
 • Рідне село моє.
 • Мова наша калинова.

У вік інформації шкільна бібліотека має набути статус інформаційного центру. Інформаційні функції бібліотеки мають два аспекти:

 • інформаційне забезпечення розвитку дитини в школі;
 • інформаційне насичення педколективу.

Ефективними технологіями інформування школярів та педагогів є організовані в шкільній бібліотеці книжкові виставки нових надходжень:

 • «Знайомтесь: новинки в шкільній бібліотеці»;
 • «Нові підручники»,
 • «Прочитай, це – цікаво!»;
 •  Виставка «Книгу берегти - життя їй продовжити»;
 • Виставки-перегляди «Цей чудовий світ поезії».

Учням молодших класів бібліотека допомагає знайти додаткові матеріали про народні звичаї, народну мудрість, старшокласникам – у написанні рефератів, правильному оформленні бібліографічних списків використаних книг.

Шкільна бібліотека проводить заходи, які сприяють більш поглибленому вивченню знань, їх систематизації, розвивають навики самостійної роботи такі заходи як вікторини: «Подорож до казки», «Хто цей літературний герой?», «Україно, моя Україно», години творчості «Я хочу прочитати вам…», тематичні дискусії «Про книгу  та бібліотеку», «Книга в твоїх руках».

У бібліотеці є папка «Розробки бібліотечних уроків», де накопичується матеріал за темами уроків.

Для формування інформаційної культури учнів 5-11-х класів передбачено програми з української, всесвітньої літератури, історії, правознавства, а також здійснюються у процесі бібліотечно-бібліографічних занять учнів 5-11-х класів.

У популяризації основ ББЗ використовуються найрізноманітніші методи: бесіди, лекції, практичні заняття, доповіді, повідомлення, виконані учнями.

Особливо складно прищеплювати школярам навички користування довідковою літературою. Тому вчителі-предметники активно сприяють формуванню цих навичок: ставлять завдання так, щоб учні змушені були звертатися до словників і довідників. Бібліотека проводить бібліотечні уроки у 5-6-х класах з теми: «Мої перші словники і довідники» і т.п.

Технології масової роботи з читачами вимагають від шкільного бібліотекаря знання і врахування їхніх вікових психолого-педагогічних особливостей. Ефективними технологіями масової роботи шкільної бібліотеки є також огляди літератури (цикли читань, обговорення книг, читацькі конференції, конкурси, вікторини, подорожі книгами, усні журнали, літературні ранки). Так з учнями початкових класів був проведений літературний ранок «Україно моя, Україно, я для тебе на світі живу», «Вересневі зустрічі», «Мозаїка казок», тощо.

Для учнів 5-6-х класів була проведена яблунева вікторина «Я люблю яблуко!» (до дня яблука, конкурс знавців яблуневих фразеологізмів, легенд та міфів), екологічна гра-подорож «Вони живуть, ростуть поруч з нами». (6-7 класи). Проводяться цікаві і різноманітні бесіди «Права людини очима дітей» (6-7 класи), «Вшанування символів України» (8-9 класи), «Права дитини» (5 клас).

        

Одна з характерних рис сучасного бібліотечного обслуговування дітей і підлітків – використання нетрадиційних форм масової роботи в шкільних бібліотеках.

 Основні показники роботи бібліотеки  за 2021/2022 навчальний рік

№ з/п

Основні напрямки роботи

Кількісні показники

Усього учнів

420

Із них: учнів-читачів

420

            вчителів та інших працівників

46

Середня відвідуваність

10

Кількість книжкових виставок

18

Кількість бесід

15

Кількість оглядів літератури

9

Довідково-бібліографічна робота:

Книжковий фонд на 01.01.2021 становив:

художня література

14211

фонд підручників

20521

Книговидача

8720

Оборотність

~ 0,8

Прочитуваність

~ 0,8

Надходження фонду на 01.01.2021

художня література

36

Підручники

Вибуло художньої літератури

Списання за 2021/2022 навчальний рік (підручники)

 

Забезпечення підручників у 2021-2022 н.р. складає 97%.

         Основні напрямки і завдання роботи бібліотеки на 2022/2023 навчальний рік.

Орієнтуючись на Закон України «Про загальну середню освіту», важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги та повинна в повній мірі забезпечувати доступ до комп’ютерних технологій.

Виходячи з цього бібліотека визначила наступні завдання:

 • якісно керувати цими потоками: знаходити, систематизувати, зберігати й переадресовувати інформацію, а головне – допомогти користувачеві навчатися вільно, ефективно й безпечно орієнтуватися в безмежних інформаційних масивах;
 • спрямувати роботу на інформаційне забезпечення освітнього процесу, на швидке і ефективне забезпечення та задоволення інформаційних потреб, інтересів учнів і педагогів, повинна стати бібліотично-інформаційним центром;
 • інформаційно забезпечити всі аспекти освітнього процесу школи у засвоєнні програмних знань, самоосвіти школярів;
 • створити комфортного бібліотечного середовища; компютерізація бібліотеки, підключення до інтернету;
 • виховувати інформаційну культуру учнів, прагнення їх до пошуку інформації;
 • формувати електронні каталоги.

При складанні плану враховані такі документи:

 • Закони України «Про освіту»; « Про загальну середню освіту»
 • Закон України  «Про бібліотеку та бібліотечну справу»;
 • Положення про бібліотеку середнього загально освітнього закладу
 • Конституція України;
 • Закон «Про  мови України».

 Організація роботи шкільної бібліотеки як простору інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу

з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1.

Організація екскурсій для учнів 1-х та 5-х класів, знайомство з фондом.

вересень

Руснак Л.О.

2.

Звірити читацькі формуляри зі списками учнів по класах та списком працюючих педагогів.

вересень

Руснак Л.О.

3.

Під час переєрестрації читачів виявити їхні інтереси до певних тем, інформаційні потреби, провести бесіду про правила користування бібліотекою.

вересень

Руснак Л.О.

4.

Ведення сумарного та інвентарного обліку  літератури, що надійшла до книжкового фонду бібліотеки. Її технічне опрацювання.

При надходженні

Руснак Л.О.

5.

Оновлення електронної бази даних підручників та книжкового фонду бібліотеки

Протягом року

Руснак Л.О.

6.

Провести акцію «Подаруй бібліотеці книгу!»

жовтень- квітень

Руснак Л.О.

7.

Проаналізувати попит на літературу програмних творів.

Протягом року

Руснак Л.О.

Вчителі- предметники

8.

Інвентаризація фонду підручників на 10.06.2023

червень

Руснак Л.О.

9.

Проведення рекомендаційних бесід з учнями під час видачі літератури.

Протягом року

Руснак Л.О.

10.

Проведення бесід про прочитану книгу: „Від читання книг –до читання медіатекстів”

Протягом року

Руснак Л.О.

11.

Проведення консультацій з вибору літератури біля книжкових полиць

Протягом року

Руснак Л.О.

12.

Правила спілкування з книгою. Гігієна читання

Протягом року

Руснак Л.О.

13.

Взаємодія шкільної бібліотеки з педпрацівниками:

1. Інформаційне забезпечення  вчителів новинками літератури, що надійшли до бібліотеки;

а) випуск інформаційних списків;

б) інформація про надходження нових підручників, програмної літератури, літератури з позакласного читання, методичної літератури.

Протягом року

Руснак Л.О.

14.

Спільна робота шкільної бібліотеки та педагогічного колективу щодо збереження фонду підручників:

- перспективне замовлення підручників спільно з методистом МЦ;

- організація видачі та прийому підручників;

- робота з ліквідації заборгованості підручників;

- проведення бесід з учнями, батьками щодо збереження підручників.

Протягом року

Руснак Л.О.

15.

Проведення разом з учителями масових заходів щодо популяризації книги та читання.

Протягом року

Руснак Л.О.

16.

Проведення разом з учителями занять щодо популяризації бібліотечно-бібліографічних знань (окремий план).

Протягом року

Руснак Л.О.

17.

Організація книжкових виставок, оглядів літератури, що сприяють удосконаленню навчально-виховного процесу.

Протягом року

Руснак Л.О.

18.

Надання читачам кваліфікованої допомоги в доборі літератури про історію України, історію рідного краю

Протягом року

Руснак Л.О.

Інформаційно-бібліографічна робота

1.

Ознайомлення учнів 1-х класів з бібліотекою

Протягом року

Руснак Л.О.

2.

Тема 1. Перше відвідування бібліотеки. Подорож бібліотекою. Знайомство з «книжковим домом». Поняття «читач», «бібліотека», «бібліотекар».

вересень

Руснак Л.О.

3.

Тема 2. Основні правила користування бібліотекою. Як самому записатися до бібліотеки. Як самому вибрати книгу.

вересень

Руснак Л.О.

4.

Тема 3. Основні правила і вміння  поводження з книгою. Формування у дітей дбайливого ставлення до книги. Ознайомлення з правилами спілкування й поводження з книгою.

Навчання вмінню обгорнути книгу, простішому ремонту книг. 1-2 класи.

жовтень

Руснак Л.О.

5.

Тема 4. Знайомство з бібліотекою. Роль і значення бібліотеки. Поняття «абонемент», «читальний зал». Розміщення книг на полицях, самостійний вибір книг. 2 класи.

Тема 5. Структура книги. Хто і як створює книги. З чого складається книга. Обкладинка. Палітурка  і таке інше.

Оздоблення книги. 2 класи

Тема 6. Газети та журнали. Поняття про газету і журнал. Стаття, замітка, журналіст, кореспондент, редактор.

грудень

Руснак Л.О.

6.

Тема 7. Структура книги. Поглиблення знань про структуру книги (титульна сторінка, зміст, передмова, післямова).

Мета: формування навичок самостійної роботи з книгою, підготовка учнів до свідомого вибору книг.

березень

Руснак Л.О.

7.

Тема 8. Вибір книг у бібліотеці. Перше знайомство з каталогом. Що таке каталог і навіщо він потрібний у бібліотеці. Коли потрібно до нього звертатись. Титульна сторінка і каталожна картка, їхній взаємозв’язок. Шифр книги.

травень

Руснак Л.О.

8.

Тема 9. Твої перші енциклопедії., словники, довідники. Уявлення про словник, довідник, енциклопедію. Структура довідникової літератури: алфавітне розташування матеріалу, алфавітні покажчики, предметні покажчики.

травень

Руснак Л.О.

9.

Тема 10. Похвала книзі. Залучити дітей до читання, розповісти про роль книги в житті суспільства і формуванні визначних людей, дбайливому ставленні до книги.

Тема 11. Як побудована книга. Анотація, передмова, післямова, зміст, словник. Використання знань про структуру книги підчас вибору книги, роботи з нею.

Тема 12. Вибір книг у бібліотеці. Бібліотечний каталог, картотека, бібліографічні покажчики, тематичні списки літератури. Титульна сторінка книги і каталожна картка. Шифр. Основні підрозділи. Розташування карток у каталозі і книг на полиці.

2-гі класи

жовтень

Руснак Л.О.

10

Тема 13. Записи про прочитане. Щоденник читання, відгуків. Навчання правил ведення щоденника читання і написання відгуку на книгу. Відгук – усвідомлена думка о книзі.

3-4 класи

Протягом року

Руснак Л.О.

11

Тема 14. Довідниково-бібліографічний апарат бібліотеки (електронний каталог): структура, призначення. Алфавітний і системний каталоги. Алфавітно-предметний покажчик. Довідкова література. Енциклопедії: універсальна, галузеві. Пошук літератури за допомогою систематичного каталогу.

Тема 15. Інформаційний пошук літератури для реферату. Вміти самостійно вести інформаційний пошук літератури для реферату, знати методи інформаційного пошуку. Чітко знати структуру реферату і вміти грамотно його оформляти.

5-7класи Протягом року

Руснак Л.О.

12

Оновити наочність із культури читання, правил користування книгою, каталогами, картотеками:

а) „Радимо читати”;

б) Стенд „Вам, юні читачі”

Вивішувати інформаційні вісники

„Нові підручники”

„Новини літератури”

Протягом року

Руснак Л.О.

13

Оновити тематичні полиці

вересень

Руснак Л.О.

Краєзнавча робота

1.

Продовжувати вести краєзнавчу папку

Протягом року

Руснак Л.О.

2.

Поповнити папки новою інформацією про рідний край

Протягом року

Руснак Л.О.

Пропаганда літератури шляхом проведення масових заходів спільно з педагогічним колективом

1.

Підготувати книжкову виставку-ілюстрацію «Символи Державності України»

Серпень

Руснак Л.О.

2.

День Державного прапору.

Серпень

Руснак Л.О.

3.

Міжнародний день писемності. Бесіди.

08.09.

Руснак Л.О.

4.

Тиждень шкільних підручників

День книги (до  Всеукраїнського Дня бібліотек). Акція «Бережи шкільний підручник»

19.09-23.09.2022

Щербина М.С.

Жук М.І.

Класні керівники

Руснак Л.О.

5.

Бібліотечний урок 1 кл « Як зберігати навчальну книгу»

жовтень

Руснак Л.О.

6.

Виставка  книжкова «Підручники минулих поколінь»

жовтень

Руснак Л.О.

7.

-Благодійна акція «З кожного по книзі-шкільна бібліотека

жовтень

Руснак Л.О.

8.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2022 р. «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи

жовтень

Руснак Л.О.

9.

Допомога в підготовці заходів до святкування Дня вчителя.

жовтень

Руснак Л.О.

10.

День українського козацтва. День захисника України. Продовжувати вести папку «Козацькому роду нема переводу»

- заходи до тематичного тижня;

- книжна виставка.

14.10

жовтень

Руснак Л.О.

11.

Книжкові виставки. Бесіди з учнями 1-2-х класів.

Протягом року

Руснак Л.О.

12.

День української писемності та мови.

Бесіди та інші заходи згідно з планом роботи школи.

Листопад

Руснак Л.О.

13.

День пам’яті Преподобного Нестора- Літописця. Першого історика України-Русі.

09.11

Руснак Л.О.

14.

Допомога класним керівникам у проведенні бесід з питань техніки безпеки, охорони здоров’я і життя дітей.

листопад

Руснак Л.О.

15.

Тематичний тиждень «Бережи книгу». Виставки нових дитячих книжок та підручників, конкурси, бесіди. Підбиття підсумків збереження підручників за І семестр навчального року.

листопад

Руснак Л.О.

16.

День пам’яті жертв голодомору . Фото -виставка. Всеукраїнська акція «Засвіти свічку»

28.11

Руснак Л.О.

17.

День Збройних сил України.

грудень

Руснак Л.О.

18.

День Святого Миколая. Поміч класним керівникам.

19.12.

Руснак Л.О.

19.

Міжнародний день прав людини . Вечір запитань і відповідей.

грудень

Руснак Л.О.

20.

День Соборності України.

Бесіди.

січень

Руснак Л.О.

21.

Міжнародний день пам’яті Голокосту.

Бесіди, виставка матеріалів про Голокост.

січень

Руснак Л.О.

22.

День пам’яті героїв Крут. Бесіди.

січень

Руснак Л.О.

23.

  Міжнародний День рідної мови. Огляд творів. Книжна виставка «21 лютого Міжнародний день рідної мови»

лютий

Руснак Л.О.

24.

День Героїв Небесної сотні. Виставка.

20.02

Руснак Л.О.

25.

Бібліотечний урок–діалог «Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві : сучасне  і майбутнє»

лютий

Руснак Л.О.

26.

Допомога в підборі матеріалів до Міжнародного жіночого дня. Вірші, пісні про маму. Ранки, присвячені мамам.

березень

Руснак Л.О.

27.

Тиждень, присвячений Т.Г.Шевченку, згідно з річним планом школи. 

березень

Руснак Л.О.

28.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Заходи, бесіди, огляди книг, гучні читки.

березень

Руснак Л.О.

29.

Всесвітній день поезії. Читання віршів улюблених поетів.

березень

Руснак Л.О.

30.

Всесвітній день здоров’я. Виставка.

07.03

Руснак Л.О.

31.

Всесвітній день книги і авторського права.Бесіди.

23.03

    Руснак Л.О.

32.

День Чорнобильської трагедії.

Заходи згідно з річним планом школи.

26.03.

Руснак Л.О.

33.

День пам’яті примирення    День Перемоги.

Заходи згідно з річним планом роботи школи. 

08-09.04

Руснак Л.О.

34.

Тиждень дитячої та юнацької книги

Тематичні заходи (виставки, віртуальні подорожі, перевірка підручників, літературні вікторини, бібліотечні уроки, екскурсії до бібліотеки)

10.04-14.04

Руснак Л.О.

35.

Заходи до Всесвітнього Дня книги та авторського права

квітень

Руснак Л.О.

36.

День сім’ї .

Заходи згідно з річним планом роботи школи. 

15.04

Руснак Л.О.

37.

Продовжити надання допомоги  вчителям-предметникам у роботі з обдарованими дітьми (добір літератури, підручників, довідкового матеріалу).

Протягом року

Руснак Л.О.

38.

Тематична  виставка «Чорнобиль – біль наш довічний»

26.04

Руснак Л.О.

39.

Тиждень патріотичного – виховання (до Дня Пам’яті та Примирення)

Виставка книг «Уклін живим, загиблим слава!»

01.05-05.05

Руснак Л.О.

40.

Оформити книжкову виставку «Я перед нею помолюсь, як перед образом святим» присвячену Дню Матері.

травень

Руснак Л.О.

41.

«Тиждень поверненої  книги»

- Експрес-інформація по класах про боржників  бібліотеки.

- повернення книжок .

травень

Руснак Л.О.

42.

Прийом підручників (згідно плану)

травень-червень

Руснак Л.О.

Класні кервіники

43.

Інвентаризація підручників.

червень-липень

Руснак Л.О.

44.

Санітарна обробка книжкового фонду літератури та підручників.

червень-липень

Руснак Л.О.

Бібліотека – педагогам

1.

Доповідь на педагогічній раді про стан бібліотечного фонду на новий навчальний рік.

Протягом року.

Руснак Л.О.

2.

Добір та огляд літератури для проведення першого уроку.

вересень

Руснак Л.О.

3.

Провести огляд нових надходжень до бібліотеки.

Протягом року

Руснак Л.О.

4.

Спільно з класними керівниками провести бесіди на батьківських зборах про відповідальність за збереження книг, підручників.

Протягом року

Руснак Л.О.

5.

Провести огляд літератури для класних керівників (теми для класних годин).

Протягом року

Руснак Л.О.

6.

Разом із учителями української та зарубіжної літератури скласти списки програмових творів по класах, виходячи з вимог програм та наявності книг у бібліотеці.

Протягом року

Руснак Л.О.

7.

Готувати добір матеріалів до всіх педрад. Надавати допомогу в підготовці масових заходів.

Протягом року

Руснак Л.О.

8.

Зробити аналіз читання дітей початкових класів та його результати довести до відома класних керівників.

Протягом року

Руснак Л.О.

Робота з батьками

1.

Інформувати батьків про читання книг учнями, розповідати про вимоги до користування підручниками, про культуру читання.

Протягом року

Руснак Л.О.

2.

Оновити книжкові виставки:

„Книга – джерело знань”

„Юний друже! Бережи книгу!”

Протягом року

Руснак Л.О.

3.

У міру надходження інформувати про нові надходження підручників.

Протягом року

Руснак Л.О.

Менеджмент і маркетинг бібліотеки

1.

Управління бібліотекою(облік роботи, підготовка планово-звітної документації).

Протягом року

Руснак Л.О.

2.

Перспективний план роботи на 2022-2023н.р.

серпень

Руснак Л.О.

3.

Звіт про роботу

бібліотеки(текстовий, цифровий).

червень

Руснак Л.О.

4.

Інвентаризація бібліотечного фонду підручників.

червень

Руснак Л.О.

5.

 Звіт про одержану навчальну літературу у 2021-2022 році

червень

Руснак Л.О.

6.

Щоденний статистичний облік.

Протягом року.

Руснак Л.О.

7.

Адміністративно-господарська діяльність (доставка підручників, отримання періодичних видань, придбання бібліотечної техніки, канцтоварів)

Протягом року.

Руснак Л.О.

8.

Систематично пiдвищувати свою професiйну квалiфiкацiю: в методичному об'єднаннi,  на вебінарах, шляхом самоосвiтньої роботи, а також вивчення досвiду iнших бiблiотек мiста, областi, країни.          

Протягом року.

Руснак Л.О.

9.

Впроваджувати прогресивнi методи i форми  роботи ,використовуючи досвіт роботи бібліотекарів інших міст.                                      

Протягом року.

Руснак Л.О.

10.

Підвищувати компютерну грамотність.

Протягом року.

Руснак Л.О.

                                                         Організація книжкових фондів, каталогів

1.

Обробка, облік, розміщення нових надходжень.

протягом року

Руснак Л.О.

2.

Підготовка актів на списання загубленої літератури, застарілої.

протягом року

Руснак Л.О.

3.

Провести інвентарізацію фондів художньої літератури та підручників.

травень

Руснак Л.О.

4.

Робота з фондом шкільних підручників.

Руснак Л.О.

5.

а) Привезення і обробка нових підручників, вивчення фонду підручників на предмет придатності їх для використання в поточному навчальному році;

протягом року

Руснак Л.О.

6.

б) Вивчання стану забезпечення учнів підручниками;

протягом року

Руснак Л.О.

7.

в) Підготовка актів на списання загублених за минулий рік підручників

протягом року

Руснак Л.О.

8.

Ведення всіх форм обліку фонду підручників.

протягом року

Руснак Л.О.

9.

Придбання  літератури

протягом року

Руснак Л.О.

10.

Здійснення обліку (сумарного та індивідуального), технічної обробки, каталогізації, розміщення всіх видів видань, що надійшли до бібліотеки

протягом року

Руснак Л.О.

11.

Постійне оформлення „Журналу обліку літератури, що прийнята замість загубленої”.

протягом року

Руснак Л.О.

12.

Систематичне здійснення розстановки літератури за таблицями УДК

протягом року

Руснак Л.О.

13.

Продовження роботи щодо розстановки літератури за новими таблицями УДК

протягом року

Руснак Л.О.

14.

Оновлення поличних роздільників.

протягом року

Руснак Л.О.

15.

Продовження роботи щодо формування фонду з народознавства і програму світової та української літератури, довідкової літератури.

протягом року

Руснак Л.О.

Робота з фондом підручників

1.

Проаналізувати забезпеченість учнів підручниками, на підставі чого дати замовлення на їхнє отримання.

серпень

вересень

Руснак Л.О.

2.

Виступ-інформація на серпневій нараді про стан забезпечення підручниками учнів школи.

серпень

Руснак Л.О.

3.

Провести видачу підручників через класних керівників.

травень

червень

вересень

Руснак Л.О.

4.

Провести по класах бесіди про бережливе ставлення до навчальної книги

жовтень

листопад

Руснак Л.О.

5.

Вести картотеку облікових карток фонду шкільних підручників згідно з інструкцією.

протягом року

Руснак Л.О.

6.

Занесення фонду підручників до електронної картотеки

протягом року

Руснак Л.О.

7.

Організувати збір підручників у кінці року.

травень

червень

Руснак Л.О.

8.

Підготувати інформацію про підручники, що не повернули учні 11-х класів.

червень

Руснак Л.О.

9.

Підготувати інформацію про підручники, що не повернули учні 8-9-х класів.

червень

Руснак Л.О.

10

Вести своєчасну обробку та облік нових надходжень підручників.

протягом року

Руснак Л.О.

11

Вилучити та списати застарілі підручники, оформити надходження нових підручників, отриманих  на заміну загубленим.

протягом року

Руснак Л.О.

12

Обслуговування учнів згідно з розкладом роботи бібліотеки

постійно

Руснак Л.О.

13

Огляд читацьких формулярів з метою виявлення боржників (результати повідомляти класним керівникам)

щомісяця

Руснак Л.О.

14

Проведення бесід із новоприбулими читачами про правила поведінки в бібліотеці, про культуру читання книг і журнальної періодики. Оформлення стенда-рекомендації; бесіда про відповідальність за нанесений збиток книзі, підручнику, журналу.

постійно

Руснак Л.О.

15

Інформувати класних керівників про читання і відвідування бібліотеки кожним класом.

двічі на семестр

Руснак Л.О.

16

Рекомендувати художню літературу і періодичні видання згідно з віковими категоріями кожного читача.

постійно

Руснак Л.О.

17

«Читання влітку із захопленням» - добір рекомендаційних списків літератури для додаткового вивчення предметів історії, літератури, географії, біології.

травень

Руснак Л.О.

18

«Щоб легше було вчитися» - добір списків літератури на літо за творами, що будуть вивчатися в наступному році.

травень

Руснак Л.О.

19

Підбиття підсумків руху фонду. Діагностика забезпеченості учнів школи підручниками і навчальними посібниками на 2021/2022 навчальний рік.

вересень

Руснак Л.О.

20

Складання бібліографічної моделі комплектування фонду навчальної літератури:

а) тематичними планами видавництва, переліками підручників і навчальних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, регіональним комплектом підручників.

б) складання спільно з

учителями-предметниками замовлення на підручники з урахуванням їх вимог

листопад

грудень

Руснак Л.О.

21

Складання звітних документів,

Протягом року

Руснак Л.О.

22

Приймання та видача підручників.

травень-червень

серпень-вересень

Руснак Л.О.

23

Інформування вчителів та учнів про нові надходження підручників і навчальних посібників.

вересень

Руснак Л.О.

24

Проведення роботи із збереження навчального фонду (рейди по класах із підбиттям підсумків).

двічі на рік

Руснак Л.О.

25

Робота із резервним фондом підручників:

 • ведення обліку;
 • розміщення на збереження

вересень-жовтень

Руснак Л.О.

26

Ведення картотеки «Підручники і навчальні посібники».

протягом року

Руснак Л.О.

27

Поповнення постійно діючої виставки «Підручник – твій помічник і друг».

протягом року

Руснак Л.О.

28

Своєчасна обробка та реєстрація літератури, що надходить.

у міру надходження

Руснак Л.О.

29

Забезпечення вільного доступу у бібліотечному інформаційному центрі:

 • до художнього фонду (для учнів 1-4 класів);
 • до фонду періодики (для учнів та співробітників);
 • до фонду підручників (на вимогу)

постійно

Руснак Л.О.

30

Видача видань читачам.

постійно

Руснак Л.О.

31

Дотримання правильного розставляння на стелажах.

постійно

Руснак Л.О.

32

Систематичне спостереження за своєчасним поверненням до бібліотечно-інформаційного центру виданих видань.

кінець семестру

Руснак Л.О.

33

Ведення роботи по збереженню фонду.

постійно

Руснак Л.О.

34

Створення і підтримка комфортних умов для роботи читачів.

постійно

Руснак Л.О.

35

Робота по дрібному ремонту художніх видань, методичної літератури і підручників із залученням активу бібліотеки та учнів на уроках трудового навчання в початкових класах.

постійно

Руснак Л.О.

36

Оформлення книжкової виставки «Книжкова лікарня».

протягом року

Руснак Л.О.

37

Періодичне списання фонду з урахуванням ветхості і

морального зносу.

Вересень,грудень

Руснак Л.О.

38

Своєчасно інформувати читачів про проведені заходи.

протягом року

Руснак Л.О.

Робота бібліотеки, спрямована на допомогу громадським

та творчим об’єднанням школярів

1.

Робота групи-помічників „Книжкова лікарня”

листопад

Руснак Л.О.

2.

Проводити консультації з ремонту книг.

5-6 класи

Руснак Л.О.

3.

Оновлення стенду „Як берегти книгу”.

протягом року

Руснак Л.О.

4.

Проводити дрібний ремонт книг.

протягом року

Руснак Л.О.

5.

Роботу бібліотечного активу та ради бібліотеки спрямувати на оволодіння навичками технічної обробки книг.

протягом року

Руснак Л.О.

6.

Залучити актив до проведення масових заходів, оформлення книжкових виставок, тематичних тижнів.

протягом року

Руснак Л.О.

7.

Створити актив бібліотеки.

протягом року

Руснак Л.О.

8.

Силами активу проводити ремонт книг, підшивку журналів та газет.

протягом року

Руснак Л.О.

9.

Залучити актив до роботи в бібліотеці.

протягом року

Руснак Л.О.

10

Проводити рейди по перевірці стану шкільних підручників.

протягом року

Руснак Л.О.

Comments:
Only authorized users can leave comments.