Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 71 common:people_all_forms

Виховна робота ЗЗСО

Date: 31 березня 2021 о 15:28, Refreshed 4 квітня 2021 о 09:38

Виховна робота

Виховна система Бросківської ЗОШ охоплює весь педагогічний процес, об'єднуючи навчання та позакласну діяльність дітей.

У 2019/2020 навчальному році виховна діяльність була спрямована на реалізацію основних положень Конституції України згідно з:

  • Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім'ї»;
  • указом Президента України «Про Національну програму правової освіти населення»;
  • концепцією Кабінету Міністрів України щодо реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період з 2016 до 2029 року.

 Лист МОН України від 16.08.2019 №1/9-523 "Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019-2020 навчальному році"

Перед адміністрацією та вчителями школи на 2019/2020 навчальний рік були поставлені наступні завдання:

  • створити умови для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;
  •  турбуватись про здоров'я учнів, пропаганда здорового способу життя;
  •  естетичне, екологічне та трудове виховання повинно бути як одна з складових підготовки учнів до дорослого життя;
  • продовжувати спільну роботу психолого-педагогічної служби з педагогами, учнями, батьками;
  •  виховання громадсько-патріотичних якостей завдяки продовженню краєзнавчої та воєнно-патріотичної роботи. 
  • продовжити виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої людини здатної до саморозвитку і самовдосконалення;
  • розглянути питання «Аналіз відвідування учнями школи за 2019/2020 навчальний рік» на батьківській конференції у вересні 2020 року з роз’яснювальною інформацією щодо недопущення пропусків дітей без поважних причин та вчасного надання підтверджуючих документів;
  • адміністрації школи у кінці кожного семестру проводити діагностику діяльності класних керівників з метою виявлення труднощів у методичній роботі, стану вирішення проблеми з виховної роботи;
  • педагогу-організатору активізувати роботу шкільного учнівського самоврядування, активно залучати учнів до участі в позаурочному житті, роблячи акцент на ініціативність та самостійність у підготовці заходів, продовжити відродження шефської роботи старших класів над молодшими;
  • класним керівникам, вихователям групи подовженого дня і вчителям-предметникам організовувати виховну роботу в класі з урахуванням потреб та запитів учнів, впроваджувати у виховній діяльності інноваційні форми роботи згідно нової програми виховання,  працювати над підвищенням свого методичного рівня, активніше вивчати теоретичні питання стосовно проблем сучасного виховання та застосовувати їх на практиці, урізноманітнити форми та методи виховної роботи з учнями та їх батьками, більше уваги звертати на пропуски уроків учнями без поважних причин і порушення дисципліни, своєчасно доводити відповідну інформацію до адміністрації школи.

Психологу школи:

 Продовжувати роботу у тісній співпраці з класними керівниками і класоводами школи;

Класним керівникам: використовувати різноманітні форми і методи виховного впливу, які б відповідали віку учнів, спонукали їх до активності, ініціативи й самостійності в підготовці та проведенні виховних заходів. Сприяти підвищенню загальної культури та культури спілкування.

Педагогічний колектив працює над реалізацією шкільної виховної проблеми «Виховання національної свідомості для формування освіченої творчої особистості з громадянською позицією, готовою до конкурентного вибору свого місця в житті», керуючись у своїй роботі програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», яка включає залучення учнів до різних форм творчої та суспільно-корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, екологічної, що організовуються у позакласний час.

     Для її реалізації у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Методичне об‘єднання класних керівників працює над реалізацією проблеми: «Формування національної свідомості, громадянської позиції, культивування кращих рис української ментальності у вихованців».

В 2019-2020 навчальному році питання виховної роботи були розглянуті на засіданнях педагогічних радах школи: «Аналіз виховної роботи за 2018-2019навчальний рік та завдання на 2019-2020 навчальний рік», серпень, 2019н.р.), «Використання інформаційних технологій – шлях до оновлення навчально-виховного процесу»(березень 2020року, дистанційно), «Про роботу класних керівників, щодо формування громадянсько-патріотичних якостей учнів», (травень 2020 року, дистанційно), нарадах при директорові.

Робота з батьківською громадськістю

          У вересні 2019 року адміністрацією школи була проведена загальношкільна батьківська конференція «Школа – родина: кроки співпраці», під час якої звітувалася про роботу школи за минулий рік, із доповіддю щодо важливості співпраці батьків із педагогічним колективом як запоруки успіху дітей виступила  директор школи Водзяновська А.П., соціальний педагог Малахова М.В. познайомила з соціальним паспортом школи, а психолог Проскуріна І.В. – надала поради батькам щодо виховання дітей.

Протягом 2019/2020 н.р. працював Університет педагогічних знань для батьків. Заступником директора з навчально-виховної роботи Щербиною М.С. було розроблено план проведення засідань батьківського університету для батьків учнів 1-4 класів, 5-8 класів, 9-11 класів.  Педагогами було заплановано і проведено по 4 засідання для кожної вікової категорії (всього 12), на яких у формі лекцій, семінарів, «круглих столів» розглядалися актуальні проблеми та питання у вихованні підростаючого покоління (наприклад, «Виховання відповідальності у старшокласників» ,  «Школа і сім’я – могутні суб’єкти виховання», «Обрання майбутньої професії – важливий крок у доросле життя» (психолог школи Проскуріна І.В.), « Що необхідно знати про організм молодшого школяра» (поради медичної сестри школи Лисової А.А.),  «Розвиток пізнавальних інтересів та інтелектуальних здібностей в умовах родини» ( заступник директора з ВР Щербина М.С.)

Класними керівниками відповідно до виховних планів проводилися тематичні батьківські збори 4-5 разів на рік, про що складено відповідні протоколи.

          За участю адміністрації проводилися засідання батьківського комітету школи, на яких вирішувалися нагальні потреби шкільного життя.

 Протягом року заступником директора з виховної роботи Щербиною М.С. було відвідано 11 виховних годин класних колективів школи.

Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають в себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, заходи щодо втілення національної програми  « Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекцій», Програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», заходів щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя.

Робота з соціального захисту учнів

Дана робота здійснювалась соціальним педагогом Малаховою М.В. та класними керівниками.   Протягом навчального року основними завданнями у роботі соціального педагога школи були соціальний захист прав дітей, створення сприятливих умов для розвитку дитини, встановлення зв'язків та партнерських відносин між родиною та школою. Для досягнення позитивних результатів у своїй діяльності соціальний педагог керується Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім'ї», «Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» та іншими. 

На початку навчального року була проведена паспортизація класів та школи, зібрані і упорядковані списки учнів уразливих категорій. Протягом року у банк даних дітей вносилися корективи. 
          В 2019-2020 навчальному році в навчальному закладі навчалося –185 учнів даної категорії, що складає 43 % від загальної кількості дітей.   

Окрема робота проводилася з дітьми, схильними до правопорушень. З початку  2019-2020 н.р. на обліку дітей «групи ризику» значилися 1 учениця  (9-А кл.). У жовтні 2019 р. вона була знята з обліку через перехід до іншої школи. З учнями, що потребують підвищеної уваги, в рамках профілактично-розвивальної роботи проводилися індивідуальна діагностична робота, спостереження на уроках,  аналіз зайнятості учнів під час канікул та після уроків, залучення до групових занять, індивідуальні бесіди з дітьми та їх батьками.

Протягом року велась робота по  виявленню та соціальному супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.  Проведено 5 рейдів, в результаті яких були обстежені житлово-побутові умови родин, проведені бесіди з батьками. Проводилася робота з родиною учениці 2-Б кл., що пропускала заняття без поважних причин. Багатодітна мати опинилася в складних життєвих обставинах. В співпраці з сільською радою та ювенальною поліцією проблема була вирішена – родина переїхала до родичів у с. Муравлівка.

 В школі постійно працює Рада профілактики правопорушень. Протягом 2019-2020 н.р відбулося 6 засідань, на яких заслуховувалися звіти класних керівників, наставників, психологічної служби школи про проведену роботу з учнями, що занесені до «групи ризику» та схильними до правопорушень, розглядалися питання відвідування школи учнями, навчання та дисципліни школярів, ведення щоденників, результати відвідування асоціальних сімей та сімей учнів, схильних до девіантної поведінки. Також були проведені бесіди з дітьми, що систематично порушують Статут школи, запрошувались батьки цих учнів.

Здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів. Ведеться щоденний журнал відвідування, щодо пропусків занять надаються медичні довідки від лікаря та заяви батьків. З учнями, що пропускають заняття без поважних причин проводиться певна робота .

   .Виховна діяльність проводилася за основними напрямами: 

  • ціннісне ставлення до суспільства і держави;
  • ціннісне ставлення до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури та мистецтва;
  • ціннісне ставлення до людей, родини;
  • ціннісне ставлення до себе.

          Окрім того, робота педагогічного колективу була направлена на      розвиток учнівського самоврядування, підтримку та реалізацію захисту учнів соціально незахищених категорій; профілактику правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх та просвіту батьків.

          Ціннісне ставлення до суспільства і держави

У школі постійно здійснюються заходи, які спрямовані на формування в учнів поваги до Конституції України, символів держави. У кожному класі створені куточки державної символіки, проводяться щотижневі учнівські зібрання, на яких звучить Гімн України.

Даний напрямок знайшов відображення у проведені наступних виховних заходів:

  • місячників національно-громадянського виховання (грудень 2019 року), ставлення особистості до суспільства та держави (травень 2020 року, дистанційно);
  • тематичних тижнів українського козацтва (07.10 – 11.10), української мови (04.11 – 08.11), Всеукраїнського тижня права, патріотичного виховання (09.12 – 13.12), народного календаря (16.12 – 20.12), Шевченківських днів (04.03 – 07.03), правового виховання (23.03.-27.03, дистанційно),до Дня памꞌяті і примирення, патріотичного виховання(04.05.-08.05., дистанційно),
  • уроків мужності «З Україною в серці»»(7-Бкл.), «Ми ними пишаємось»(9-Акл.), «Ми всі – українці, єдина сім‘я»(8-Акл.), «Герої для нас як приклад»(11кл.), «Бабин Яр – це наша незагойна рана»»(7-Бкл.),  урок-екскурс в історію «Пам‘ятаємо, не забуваємо…»(6-Бкл.), круглий стіл «Ми – європейці: реальність і перспектива»(8-Акл.), перекличка повідомлень «Наша Батьківщина – Україна»(7-Бкл.), «Життя людини – найвища цінність»(3-Бкл.), конкурсна програма «Зростаємо мужніми»(2-Бкл.), година спілкування «Хоробрі серця»(7-Бкл.).
  • заходів, присвячених Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників (загальношкільна лінійка, виховна година «Уклоняємось усім героям»(7-Бкл.), «Ми не забудем тебе, герою»(6-Акл.), «Партизанська слава в нашій пам‘яті»(11кл.)), Дню українського козацтва («Впоряд», конкурс строю та виконання патріотичної пісні), Дню пам’яті жертв Голодомору (загальношкільна лінійка, уроки пам’яті), Дню Збройних Сил України (фотовиставка, присвячена учасникам бойових дій, які загинули під час АТО), Дню воїна-інтернаціоналіста (тематичні виховні години), заходів, присвячених Дню Перемоги у Другій світовій війні (онлайн святкування з активістами школи і педагога-організатора Жук М.І.).

22 листопада до Дня пам'яті жертв голодомору в нашій школі відбулось учнівське зібрання 4-11 класів, присвячене жертвам голодомору 1932-1933 років. Учні 9 та 11 класів підготували виступи. Вся школа вшанувала померлих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу жертвам голодомору.   

З метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України, в школі заплановано і проведено ряд заходів:

-Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини;

-виховні години «За законами жити – біди не знати»(11кл.), круглий стіл «Твоя правова культура»(8-Бкл.), вікторина «Права та обов‘язки українців у минулому та сьогоденні»(8-Акл.), відверта розмова «Якби ти міг жити як хочеться»(10кл.), «Права дитини в сім’ї школі, суспільстві»(9-Акл.), брейн-ринг «Турнір з правознавства»(7-Акл.), усний журнал «Права дитинства»(5-Бкл.), «Хочу» і «не можна», «не хочу» і «треба». Як їх узгодити?(5-Акл.), коло спілкування «Знаємо права»(6-Бкл.);

- інформація представників відділу пробації для Батьківського Університету«Правове виховання і попередження правопорушень у підлітків» ;

-учні 8-11 класів складають і поповнюють юридичний журнал «Правова допомога» з вчителем історії і права Тарахтієнко А.М.

Ціннісне ставлення до праці

Дана робота відбувалася у 2019/2020 навчальному році шляхом залучення учнівства до низки трудових та навчальних заходів.

  На базі школи систематично відбуваються зустрічі учнів випускних класів з представниками вищих навчальних закладів, технікумів.

- Велику допомогу класним керівникам у проведенні профорієнтаційної роботи надають  соціальний педагог Малахова М.В. і психолог школи Проскуріна І.В.. Анкетування учнів, індивідуальні бесіди з ними, групова та індивідуальна робота на терміналі, виступи на класних батьківських зборах, консультації для батьків – все це сприяє визначенню учнів з майбутнім.

Класними керівниками були проведені тематичні виховні години: експрес-опитування «Ким ти мрієш бути?»(2-А клас), обмін думок «Кращий мамин помічник»(2-Бклас), «Книжкова лікарня»(3-Аклас), ситуативно-рольова гра «Все у світі добувається людською працею»(3-Бклас), «Як стати успішним»(4-А клас), вікторина «Усі професії потрібні, усі професії важливі»(4-Б клас), година спілкування «Моя улюблена справа»(5-Акл.), інтелектуальна гра «Які існують професії і що я знаю про них?»(7-Акл.), «Я обираю своє майбутнє»(8-Акл.), «Майбутнє Землі в наших руках»(8-Бкл.), «Держава потребує професіоналів»(9-Акл.), «Світ професій»(9-Бкл.), етичний тренінг «Вільний час – простір для здібностей»(10кл.), «Позашкільна освіта – крок до вибору майбутньої професії»(11кл.).

Починаючи з лютого 2020 року, психологом школи Проскуріною І.В., здійснювалась діагностична робота щодо виявлення професійних інтересів та намірів учнів 9-го та 11-го класів: «Диференційно-діагностичний опитувальник» (ДДО) Клімова Е.О., методика виявлення комунікативних та організаторських здібностей «КОЗ» Овчарова Р.В., типологічний опитувальник Дж. Холанда, методика виявлення типу темпераменту Г. Айзенка та «Карта інтересів» Голомштока А.Е. (тільки для 9-х кл.).

Результати професійної діагностики допомагають учням самовизначатися в майбутньому професійному напрямі. Завдяки тестам вони дізнаються про свій характер і здібності, особливо про те, як застосовувати свої індивідуальні можливості у виборі професій. По закінченню тестування учням, які ще не остаточно визначились з професійним вибором пропонується скористатися «Матрицею вибору професії», яка допоможе вибрати професію або уточнити вже зроблений вибір.

У виборі професії допомагають групові та індивідуальні профконсультації, просвіта та розвиваючі тренінгові заняття. Так, після опрацювання даних анкет та діагностик, психологом школи Проскуріною І.В. були проведені:

  • психологічна просвіта «Що потрібно враховувати під час вибору професії» (у 9-х кл.); «Навчальні заклади і особливості вступу до них» (11кл.)
  •  індивідуальні консультації з учнями 11 класу «Бажання та можливості» та «Мої перспективи після 11 класу»; батьками  «Як допомогти дитині зробити вибір», та «Перспективи в майбутньому» тощо.
  • профорієнтаційні тренінги «Світ професій: шляхи, які ми обираємо», «Усе залежить від тебе».

Бібліотекарем школи Руснак Л.О. була поповнюється довідкова поличка «Навчальні заклади Одеської області».

Були організовані зустрічі з представниками таких навчальних закладів, як Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Ізмаїльський інститут водного транспорту, Одеський державний аграрний університет, Ізмаїльське вище професійно-технічне училище, Білгород-Дністровський сільськогосподарський технікум, учні 9-х і 10 класів відвідали День відкритих дверей Ізмаїльського центру професійно-технічної освіти. 

У профорієнтації допомагає робота програмно-апаратного комплексу «Профорієнтаційний термін», який дозволяє пройти тестування з визначення професійних нахилів дітей, а також можна дізнатись про найактуальніші професії регіону. Такий термінал дозволяє розпочати профорієнтаційну роботу навіть з дітьми початкових класів.

          У 2019/ 2020навчальному році продовжилась акція «Шкільне подвір’я», яка була розпочата у 2013 році. Всі класні колективи приділяли велику увагу своїм ділянкам та приводили лад на них як протягом навчального року, так і після його закінчення.

26 вересня 2019 року на базі Центру дитячої та юнацької творчості проведена районна виставка досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі». У розділі «Практичні навички роботи з природного матеріалу, володіння народними ремеслами» якісними та цікавими були роботи Анікіної А.(9-Акл.) і Ступак А.(9-Бкл.). За перемогу в розділі «Практична природоохоронна робота»  нагороджено колектив учнів 4-Б класу (кер.Михальченко Н.К.). За високий рівень майстерності в розділі «Практичні навички роботи з природнім матеріалом, володіння ремеслами» виставки «Практична природоохоронна виставка» грамотами районного відділу освіти були нагороджені Анікіна Аліна (9-Акл.), Божейко С.(7-Бкл.), Ступак А.(9-Бкл.), Сулима Г.(10кл.). За кращу роботу та експонати в розділі «Робота куточку чи музею хліба» нагороджено Сулиму Д.(3-Акл., кер.Бордіян Г.А.).   За  активну участь у природоохоронних акціях, проектах, конкурсах  в розділі «Практичні навички роботи з природнім матеріалом, володіння ремеслами»  нагороджено грамотою ЦДЮТ  Кисельова В.(3-Бкл., кер. Іовчева В.В.) і за активну участь – Смелянська В.(9-Бкл.).

          Учні школи залучаються до генерального прибирання класів під час канікул, проводяться трудові десанти по прибиранню територій школи та села. Протягом року 11 клас був залучений до прибирання території біля пам’ятника села Загиблим воїнам.        

Ціннісне ставлення до природи 

Даний напрямок знайшов відображення у проведені наступних виховних заходів:

  • місячник ціннісного ставлення до природи (квітень 2020 року, дистанційно);
  • тематичні тижні географії (23.09. – 27.09.), хімії  (15.10 – 18.10), фізики та астрономії (25.11. – 29.11.);
  • заходи, присвячені Дню туризму (пошук скарбу, туристичні змагання 27.09.), Дню водно-болотних угідь (02.02), Всесвітньому дню водних ресурсів (22.03., дистанційно).

За результатами щорічної районної очно-заочної акції «Ялинка» визначено переможцями та нагороджено грамотами районного відділу освіти у номінації «Новорічна композиція», «Український сувенір» нагороджені Сулима Г.(10кл.), Анікіна А.(9-Акл.), Татарницька В.(7-Акл.), Ступак А.(9-Акл.). Грамотами ЦД та ЮТ за активну участь в районному етапі обласної природоохоронної акції «Ялинка» Томак Є.(6-Акл.), Ничипуренко А.(8-Акл.), Панітовська К.(9-Акл.),Шпарко Н.(11кл.), Воскобоєнко В.(11кл.), Кожухар К.(8-А кл.), Сорока К.(5-Бкл.), Смилянська А.(9-Акл.) .

          Учні школи прийняли участь в районному фестивалі-конкурсі екологічних агітбригад. Екологічна агітбригада «Дивосвіт»(кер.Жук М.І.)  нагороджена за активну участь грамотою Центру дитячої та юнацької творчості.

          Традиційно учні приймають активну участь в акціях «Зимуючі птахи», «Пташиний дивосвіт», «Пташина їдальня», «Побудуємо птахам дім»: діти підгодовують зимуючих пташок, що радо прилітають до шкільних годівничок.

          Систематично класними керівниками проводяться бесіди з правил поведінки у природі, а також екскурсії до парків м. Ізмаїл та на природу.

Ціннісне ставлення до культури та мистецтва

          Формування естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне у житті та мистецтві у 2019/2020 навчальному році відбувалося через залучення дітей до активної участі в заходах даного направлення.

  • місячників шкільних бібліотек (жовтень 2019 року), ціннісного ставлення до культури і мистецтва (лютий 2020 року), естетичного виховання (березень 2020 року);
  • тематичних тижнів шкільних підручників (30.09 – 04.10.), науки, техніки та виробництва (13.01.-17.01.), художньої культури і образотворчого мистецтва (03.02. – 07.02), дитячої та юнацької книги (15.04 – 19.04, дистанційно);
  • участі у святах, концертах, конкурсах, відвідування музеїв, кінотеатру, організацію екскурсій.

          З 01.10.2019 р. по 31.10.2019 р. проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

 Упродовж всього місяця були проведені такі заходи: «Бібліотека майбутнього очима дітей", конкурс дитячих малюнків(учні 5-6 класів), книжкова виставка «Вшануємо великого Кобзаря» (для учнів 1-11 класів). Під час проведення  акції «Подаруй улюблену книгу бібліотеці», учні 3-Б класу виготовили і подарували книгу «Мудрі поради Учителя» Б, 7-А, 7-Бкл.). Бібліотекарем школи Руснак Л.О. проведені бібліотекарське читання «Маленькі історії про великі істини» (2-4 класи),бесіда «Знай свої права, дитино!» (4-5 класи),виховні заходи «Кожна дитина має право»(6-8 класи), виставка юридичної літератури «Конституція України – головний закон».

На високому рівні  2019-2020 н.р. в школі були проведені такі заходи:

  • Свято «День знань»;
  • Свято до Дня вчителя;
  • Свято до Дня захисника України;
  • Осінній ярмарок;
  • Свято до Дня козацтва
  • Привітання від Святого Миколая;
  • Новорічні ранки і вистави для 1-11 класів
  • Благодійний ярмарок на Масляну

Протягом місячника була організована акція "Подаруй книгу бібліотеці!". Учні школи прийняли активну участь в акції. Одним із заходів, запланованих у рамках місячника був рейд – взаємоперевірка стану збереження шкільних підручників. Учні самостійно перевіряли стан підручників серед інших учнів протилежного класу. 

         

          Впровадження естетичного виховання, культури, емоційного сприйняття навколишнього світу, самосвідомості та естетичного смаку в музиці, кіно, архітектурі, побуті учнів наполегливо проводили класні керівники, вчителі, адміністрація школи.

Для попередження порушень поведінки учнів школи на перервах, станом на 02.09.2019року складений графік чергування по школі учнів та вчителів . Слід зазначити, що всі класи відповідально  протягом навчального року ставилися до обов’язків чергування.

Приділялося багато уваги організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час. При школі працюють гуртки: військово-патріотичний «Захисник Вітчизни» (керівник Мрочко М.О.), «Умілі ручки» (керівник Решельян Л.В.), від ЦДЮТ працює вокальний «Мрія» (керівник Фірсова О.Г.) , та спортивні гуртки (баскетболу, волейболу, футболу – керівники Фтомович Г.Д., Мрочко М.О.), драматичний гурток «Подоляночка»(керівник Клопот С.Б. і Філіпова Н.В.)

                    Ціннісне ставлення до сімї, родини, людей

          Формування основ громадянських та загальнолюдських цінностей, моральних якостей, сприяння усвідомленню та засвоєнню сімейних, родинних та суспільних цінностей, а також соціального спілкування у 2019/2020 навчальному році знайшло свою реалізацію у низці заходів:

  • місячник морального виховання (жовтень 2019 року);
  • тематичні тижні толерантного спілкування (11.11 – 15.11), дружби (23.12.-27.12.), рідної мови(17.02.-21.02.), сімейного виховання(16.03.-20.03), Дня матері(10.05.);
  • участь у акціях (районні акції «Милосердя», «16 днів проти насильства», благодійна акція «Поділись теплом душі», благодійний ярмарок «Щедрість – заповідь моя», традиційний ярмарок на Масляну);
  • відзначення Днів людей похилого віку, інваліда, боротьби зі СНІДом, туберкульозом та ін.;
  • проведення годин психолога та тренінгів (наприклад, «Я – частинка нашого класу», «Дружба у нашому житті», «Ми дружний клас», тощо); 
  • класними керівниками були проведені тематичні виховні години «Корисні і шкідливі звички»(2-Акл.),круглий стіл «Традиції і реліквії моєї родини»(2-Бкл.), «Ми – одна сім’я»(3-Акл.), «Чого нас вчать дідусі й бабусі»(3-Бкл.), усний журнал «Чужого горя не буває»(4-Акл.), «Сім’я від А до Я»(5-Акл.), «Даруйте людям радість»(5-Бкл.), «Шануй старших»(7-Акл.), «Добротою себе перевір»(7-Бкл.), «Що таке совість?»(8-Акл.), фотовиставка «У колі сім’ї»(8-Бкл.), «Милосердя в нашому житті»(9-Акл.), «Цінності моєї родини»(9-Бкл.), «Дружна сім’я – першоджерело людського буття»(10кл.), «Моральна чистота стосунків»(11 клас).

За підсумками журі в конкурсі «Конвенція очима дітей» в номінації «ЕСЕ» із 138 робіт кращою була робота Топової Анастасії «Право на сімейне щастя», 1 місце (9-Бкл., кер. Філіпова Н.В.). В номінації «Малюнок» найкращою роботою стала робота «Право на життя» Діденко І. (5-Акл., 3 місце) і заслуговує особливої уваги робота Ступак А. (9-Бкл., 2 місце).

           Продовжується робота волонтерського руху школи «Милосердя» допомоги людям похилого віку, інвалідам, пенсіонерам вчителям школи. Під керівництвом заступника директора з виховної роботи Щербини М.С. учнівським самоврядуванням школи продовжується зв’язок з Будинком Малюків у м.Ізмаїлі. Учні школи і педагогічний колектив протягом 2019-2020 року для малечі збирали дитячі іграшки, прикраси для волосся, миючі засоби, засоби гігієни та інше. Найдостойніші учні школи мали можливість відвідати діточок, пограти з ними на майданчику.

  За активну волонтерську роботу учні 3-А класу(кл.кер. Бордіян Г.А.) і 6-Бкл.(кл.кер. Жук М.І.) нагороджені спілкою ветеранів с.Броски смаколиками.

          Ціннісне ставлення до себе

          З метою формування основ духовно-морального розвитку особистості школяра, основ самопізнання, самооцінки, усвідомлення цінності власного життя і збереження здоров'я у 2019/2020 навчальному році були проведені наступні заходи:

  • місячники «Діти на дорозі!» (вересень 2019 року), превентивно-правового виховання (листопад 2019 року);
  • тематичні тижні безпеки руху дітей (02.09 – 06.09), олімпійський (09.09 – 13.09), протипожежної безпеки (16.09. – 20.09.),  знань з основ життєдіяльності (21.10 – 25.10), правового виховання(права дитини) (18.11 – 22.11), боротьби зі СНІДом (02.12. – 06.12), толерантного спілкування(11.11-15.11), англійської мови (10.02 – 14.02), зарубіжної літератури (09.03 – 13.03.), математики та інформатики (24.02 – 28.02.), здорового способу життя(06.04 – 10.04., дистанційно), правового виховання (23.03.-27.03., дистанційно), психології (27.04 – 30.04., дистанційно); безпеки руху(25.05.- 29.05., дистанційно).
  • спортивні змагання з різних видів спорту «Швидше! Вище! Сильніше!» до олімпійського тижня та Дня Здоров’я;
  • години психолога: «Я сьогодні молодець», «Термометр настрою», «Я вчуся керувати собою», «Ми такі різні», «Як знайти друзів та не нажити ворогів», «Закон психічного магнетизму», круглий стіл «Як відшукати формулу успіху», «Презентуємо себе», «Я- реальне, я –ідеальне», «Життя найцінніший дар», «Знати, діяти, жити», «Як створити власний імідж» тощо;
  • бесіди та інструктажі з правил безпеки («Правила поведінки під час канікул», «Безпека руху по дорозі додому», з протипожежної безпеки, «Правила поведінки під час відпочинку біля водоймищ, при зустрічі з дикими і свійськими тваринами, під час грози, подорожі до лісу»),
  • важливою темою під час карантину стала тема захисту себе від вірусу «COVID -19», тому були проведені дистанційні бесіди: «Профілактика вірусних захворювань», «Коронавірус: профілактика, інфікування та поширення», «Інфекційні хвороби. Чистота – запорука здоров’я» та інші.

                   

З метою вивчення та закріплення теоретичних та практичних знань, умінь і навичок з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, забезпечення високої готовності та оперативності реагування на надзвичайні ситуації різних видів, попередження, а у разі необхідності, усунення їх наслідків,в школі щомісячно відбувалася тренувальна евакуація учасників навчального закладу на випадок надзвичайної ситуації(пожежа, землетрус та інше..) Сигнали тривожного дзвоника відбувалися на уроці, перерві.

          Приділялося багато уваги організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час. При школі працюють гуртки: військово-патріотичний «Захисник Вітчизни» (керівник Мрочко М.О.), «Умілі ручки» (керівник Решельян Л.В.), від ЦДЮТ працює вокальний «Мрія» (керівник Фірсова О.Г.) , та спортивні гуртки (баскетболу, волейболу, футболу – керівники Фтомович Г.Д., Мрочко М.О.), драматичний гурток «Подоляночка»(керівник Клопот С.Б. і Філіпова Н.В.)

Особливу роль в становленні творчої особистості відіграє залучення обдарованих дітей до дієвої роботи в науковому товаристві учнів школи. У школі діють наступні предметні гуртки: «Good, better, the best» (керівник – Діма Ю.Г.), «Поезія усного слова» (керівник – Щербина М.С.), «Барви рідного слова» (керівник – Клопот С.Б.), «Фізика твердого тіла» (керівник – Ніколаєва С.В.), «Всебічний фізичний розвиток» (керівник – Фтомович Г.Д.),  «Цікава інформатика» (керівник – Степаненко О.М.), «Слово барвінкове» (керівник – Філіпова Н.В.), «Олімп» (керівник – Тарахтієнко А.М.) .

         

          Розвиток учнівського самоврядування

В школі добре функціонувала організація учнівського самоврядування «Країна мрій», проводились щотижневі проведенням засідань мерів класів-міст, організовано чергування по школі, проведено рейд «Урок», «Зовнішній вигляд», «Сучасний школяр», перевірка підручників та допомога у проведенні виховних заходів для молодшої школи.

На початку навчального року формується склад активу учнівського самоврядування. Досить активно з ініціативою почав працювати новий склад учнівської організації. Активісти стали ініціаторами більшості цікавих шкільних справ. До свят були організовані певні фотозони для всіх членів шкільної родини та їх рідних, продовжувалась волонтерська робота в допомозі жителям села похилого віку, прибирання біля пам’ятника загиблим воїнам села, в організації свят до Дня козацтва, Нового року, Дня . В цьому році наша школа прийняла участь у Школі громадянської партисипації дорослих та молоді «УСі в В ДІЇ» для педагогів-організаторів та лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти Одеської області, тренінги пройдені у цій школі були використані у роботі з лідерами самоврядуванням «Країни мрій», вивчали аспекти демократичного самоврядування в школі та якості лідера. Педагог-організатор Жук М.І. разом з лідером учнівського самоврядування Бєну Михайлом   відвідали 3 заняття у місті Одеса, та в зв’язку з карантином заняття були призупинені.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

          Підсумки конкурсу «Найкращий клас» та нагородження  будуть підведені на лінійці 1-го вересня, ще у  цьому році продовжуємо розпочату традицію нагороджувати клас за якістю знань. Ці колективи отримають  грошову винагороду від батьківського комітету.

         

         

          Робота з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх

          На систематичному щоденному контролі трималося відвідування учнями школи адміністрацією та класними керівниками, своєчасно з’ясовувалися причини відсутності учнів, проводилася відповідна робота з батьками.

За результатами аналізу відвідування учнями навчальних занять за 2019/2020 навчальний рік учнями школи було пропущено загалом  4045 дні: з них по хворобі – 3047дні.

Найбільшу кількість пропусків за 2019/2020 навчальний рік мають учні 2-Бкл.(308 дні),2-А(264дні). А найменшу кількість пропусків мають учні 5-А кл. (92 дні).

Аналіз по класам можна подивитись у таблиці, яка подана нижче.

Клас

Кількість учнів

Пропущено уроків за І семестр

З них по хворобі

Пропущено уроків за ІІ семестр

З них по хворобі

Пропущено уроків за рік

З них по хворобі

1-А

21

99

96

70

69

169

163

1-Б

22

66

62

50

47

116

109

2-А

25

170

130

88

80

264

210

2-Б

22

228

193

80

50

308

243

3-А

27

123

99

74

68

197

169

3-Б

26

209

161

120

119

320

280

4-А

22

90

53

65

52

140

96

4-Б

21

110

102

72

61

174

163

5-А

18

66

50

26

6

92

56

5-Б

18

100

31

94

66

194

115

6-А

27

128

104

60

52

188

156

6-Б

25

166

104

65

46

231

150

7-А

20

206

193

95

91

301

284

7-Б

20

136

86

84

72

220

158

8-А

19

93

66

59

45

154

112

8-Б

16

88

60

30

22

118

82

9-А

15

102

44

53

36

155

80

9-Б

19

160

102

55

35

215

137

10

19

195

121

61

16

254

137

11

19

148

91

87

56

235

14762

Всього

421

2617

1948

1388

1099

4045

3047

Також були проаналізовані зошити, в яких класні керівники систематизують медичні довідки та заяви батьків. Всі вчителі школи систематизують виправдальні документи у спеціально відведені зошити. Хочеться відмітити класних керівників: Бордіян Г.А., Ткаченко Т.Д., Рубцову Н.О., Михальченко Н.К., Трифонову Н.М., Тарахтієнко А.М., Іовчева В.А., Діма Ю.Г., Колісницька Н.Ю., Садко О.М., Фільчакова В.І., які ведуть зошити бездоганно.

Проаналізувавши зошити класних керівників з медичними довідками та заявами батьків, можна дійти висновку, що з боку класних керівників середньої та старшої ланки на задовільному рівні проводиться профілактична робота щодо пропусків учнями занять без поважної причини.

З метою підвищення ефективності виховної роботи з учнями, розвиток самоврядування учнівського колективу, самостійності і відповідальності учнів, профілактики негативних проявів серед них, запобігання і подолання відхилень у поведінці учнів у школі постійно функціонує Рада профілактики правопорушень.

Класними керівниками у тісній співпраці з соціальним педагогом Малаховою М.В. та психологом школи Проскуріною І.В. велася робота з учнями «групи ризику»: оновлення банку даних на дітей девіантної поведінки, дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, корекційна робота, охоплення їх гуртковою роботою тощо.

          У вересні-жовтні класні керівники відвідали родини учнів з метою вивчення житлово-побутових умов, про що свідчать складені відповідно акти. Також, класні керівники разом із соціальним педагогом за потреби відвідують домівки, спілкуються з батьками учнів з неблагонадійних родин.

          Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на педрадах, нарадах при директорі, засіданнях ШМО класних керівників та батьківського комітету.

Соціальним педагогом школи Малаховою М.В. з учнями 9 класів протягом навчального року проводились година спілкування за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

         

           Під час карантину продовжувалась просвітницька та консультаційна робота з батьками. Так, психологом школи на сайті школи було розміщено інформацію: «Чим зайняти дітей під час карантину?», «Як організувати навчання дитини під час карантину», «Три швидкі способи зняти стрес», «Що таке психічна гігієна і як правильно її дотримуватись».

Аналізуючи стан виховної роботи за 2019/2020 навчальний рік було виявлено ряд недоліків:

  • Класним керівникам слід більше уваги приділяти  вихованню естетичних смаків учнів, їх зовнішньому вигляду, формуванню колективізму, небайдужості, культури поведінки, вмінню виступати перед аудиторією та ін. (особливо під час проведення відкритих виховних заходів). Усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості.

  • пасивність з боку класних керівників, про що свідчить низька активність у підготовці та участі до проведення низки загальношкільних заходів, районних акцій та ярмарок-виставок («Щедрість рідної землі», «Першоцвіти Одещини», «Зимуючі птахи», «Побудуємо птахам дім», «Годівничка», «Зелена аптека», «Рослини – рятівники від радіації», «До чистих джерел», «Прибережні смуги», «День Довкілля», тощо).

Comments:
Only authorized users can leave comments.