Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 71 людина

МО класних керiвникiв

Дата: 10 листопада 2019 о 12:30, Оновлено 14 листопада 2022 о 10:11

На виконання плану роботи школи, протягом 2021-2022 навчального року в школі було організовано роботу методичного об’єднання класних керівників 1-11 класів, яке працювало згідно плану роботи школи та плану роботи методичного об’єднання класних керівників.

Робота МО класних керівників спрямована на формування вмінь учителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання.

Методична робота в 2021-2022 році була спрямована на розвиток творчої особистості вчителя та учня, створення сприятливих умов для успішної соціалізації у навчально-виховному процесі у вимірах сьогодення, виховання національно-патріотичної та правової молоді.

Методичне об`єднання класних керівників працювало над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у сучасних умовах (дистанційного навчання та повномасштабної війни в країні). Перед ними постає завдання: виховати громадянина – патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її .

Протягом 2021-2022 н.р.члени МО класних керівників продовжує роботу над проблемним питанням «Формування національної свідомості громадянської позиції культивування кращих рис української ментальності у вихованні» та  вирішенням першочергових завдань виховання учнів в умовах творення Нової української школи .

Робота класних керівників відповідала вимогам:

  • Закону України «Про освіту»;Закону
  • України «Про Загальну середню освіту
  • Посадових обов’язків класних керівників;
  • Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої спільним наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту.

Класні керівники зміст виховної діяльності будували у відповідності до наступних ключових ліній:

  • ціннісне ставлення особистості до себе;
  • ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;
  • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
  • ціннісне ставлення особистості до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Протягом року було сплановано та проведено 4 засідань МО . Перше засідання відбулося 30 серпня 2020 року у формі інструктивно - методичної наради на тему: «Стратегічні напрямки виховання у вимірах сьогодення» на 2021/2022 н.р. на якому ЗДВР Щербина М.С. зробила аналіз роботи МО за минулий навчальний рік. Керівник МО, Трифонова Н.М., окреслила завдання та план роботи МО на 2021-2022 рік. До того ж, соціальний педагог, Малахова М.В., надала рекомендації щодо складання «банку даних» дітей пільгової категорії, соціального паспорту класу, а також проконсольтувала «молодих» класних керівників з питань організації індивідуальної роботи з учнями. Практичний психолог школи, Проскуріна І.В., дала інформацію про ментальне здоров’я учнів та вчителів в умовах сьогодення як ціннісної фундації сучасної освіти.

Друге методичне об’єднання відбулося 17 грудня 2021 року на тему: «Психолого-педагогічний ключ до розуміння особистості учня». Засідання відбулося у форматі круглого столу, яке було організовано та проведено практичним психологом школи, Проскуріною І.В.. Ірина В’ячеславівна проінформувала класних керівників щодо збереження психічногоздоров’я та соціального благополуччя учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання, а також розповіла про сучасні методи педагогічної взаємодії та спілкування зі здобувачами освіти та повідомила про системний підхід у діяльності психологічної служби щодо попередження насильства, булінгу в освітньому середовищі.

Третє засідання відбулося 17 лютого 2022 року (дистанційно по причині карантинного режиму через поширення COVID-19) у вигляді семінару на тему: «Виховна система як простір благополуччя та можливостей особистості учня». На засіданні було зроблено аналіз роботи МО за І семестр ЗДВР Щербиною М.С. та сплановано роботу класних керівників на ІІ семестр. Також, було розглянуто багато питань за планом засідання членами МО. Проскуріна М.С., практичний психолог школи, провела невеличку психологічну майстерню для вчителів середньої та старшої школи на тему «На що потрібно зважати у вихованні учнів підліткового віку?».

Четверте методичне об’єднання відбулося 20 травня 2022 року (дистанційно по причинні повномасштабної війни в країні), у вигляді брифінгу на тему «Національно-патріотичне та правове виховання дітей  та молоді». На брифінгу було розглянуто ряд питань за планом засідання. Було проведено «Скриньку невирішених питань» на тему «Які традиційні та інноваційні форми роботи з правового виховання є результативними?», яку підготувала Ніколаєва С.В.. До того ж, ЗДНР Щербина М.С. та керівник МО Трифонова Н.М. підсумували роботу МО за 2021-2022 н.р., виділили здобутки та недоліки в роботі та окреслили перспективний план на наступний навчальний рік.

Кожен класний керівник брав активну участь у роботі МО: готували доповіді, реферати, виховні заходи, старанно виконували свої доручення.

У 2021-2022 н.р. всі класні колективи брали участь у житті школи згідно виховного плану школи.

1 вересня проведено свято Першого дзвоника. Учні разом з класними керівниками брали активну участь у запланованих предметних тижнів (олімпійський тиждень, тиждень козацтва, тиждень географії, історії та права, тиждень Європи та інші). Були проведені тематичні виховні години з превентивного, національно-патріотичного, естетичного, екологічного виховання. Через поширення вірусу COVID-19 та війну в Україні тижневі заходи, виховні години, свята, конкурси, вікторини  проводилися дистанційно.

В цілому роботу методичного обєднання класних керівників за 2021-2022 н.р. можна вважати задовільною. Засідання МО здійснювалися згідно плану МО. Класні керівники підвищують свою фахову майстерність, мають результативність у роботі з вихованцями, є активними учасниками акцій, проектів учнівського самоврядування. Разом з тим необхідно продовжити роботу з учнями щодо попередження негативних проявів та правопорушень в учнівському та молодіжному середовищі. Класний керівник має бути яскравою, інтелігентною, неповторною особистістю, носієм загальнолюдських цінностей, глибоких і різноманітних знань, прагнути до постійного вдосконалення, духовного зростання. Становлення таких якостей особистості педагога має забезпечувати методична робота з класними керівниками як складова частина всієї методичної роботи закладу.

Плануючи роботу на 2022-2023 н.р. МО ставимо такі завдання:

1. Постійно брати участь у роботі школи передового і новаторського педагогічного досвіду.

2. Стежити за новинками в педагогічній літературі, вивчати їх і впроваджувати в своїй роботі.

3. Приділити особливу увагу організації роботи з обдарованими дітьми та з особливими освітніми потребами.

4. Залучати батьків до участі в організації і проведенні позакласних заходів.

5. Виховувати інтерес до вивчення рідного краю, почуття патріотизму.

6. Працювати над вдосконаленням та розвитком системи учнівського самоврядування.

7. Всім класним керівникам у виховній роботі продовжувати пропаганду здорового способу життя, проводити зустрічі з працівниками ювенальної поліції на теми по профілактиці шкідливих звичок та правопорушень.

 8. Продовжувати висвітлювати свої досягнення з виховної роботи на шкільному сайті.

         

Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти

1. Загальні положення

1.1. Це положення регламентує діяльність класного керівника загальноосвітнього,

професійно-технічного навчального закладу (далі — класний керівник).

1.2. Класний керівник — це педагогічний працівник, який здійснює педагогічну

діяльність з колективом учнів класу, навчальної групи професійно-технічного

навчального закладу, окремими учнями, їх батьками, організацію і проведення

позаурочної та культурно-масової роботи, сприяє взаємодії учасників навчальновиховного процесу в створенні належних умов для виконання завдань навчання і

виховання, самореалізації та розвитку учнів (вихованців), їх соціального захисту.

1.3. Класний керівник у визначенні змісту роботи керується Конституцією

України , Конвенцією ООН про права дитини , Законами України «Про

освіту» , «Про загальну середню освіту» , «Про позашкільну освіту» , «Про

професійно-технічну освіту», іншими законодавчими і нормативно-правовими

актами України, а також цим Положенням.

1.4. Класний керівник здійснює свою діяльність відповідно до основних завдань

загальної середньої освіти, спрямованих на:

- виховання громадянина України;

- формування особистості учня (вихованця), його наукового світогляду, розвитку його

здібностей і обдаровань;

- виконання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти та професійнотехнічної освіти, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2000

№ 1717 «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання» , підготовку учнів (вихованців) до подальшої освіти і трудової діяльності;

- виховання в учнів (вихованців) поваги до Конституції України , державних символів України, почуття власної гідності, свідомого ставлення до обов’язків, прав і свобод  людини і громадянина, відповідальності перед законом за свої дії;

- реалізацію права учнів (вихованців) на вільне формування політичних і світоглядних  переконань;

- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших  народів і націй;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів (вихованців);

- формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи.

2. Організація діяльності класного керівника

2.1. Обов’язки класного керівника покладаються на педагогічного працівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, який має педагогічну освіту

або відповідну професійну освіту та професійно-педагогічну підготовку, здійснює педагогічну діяльність, фізичний та психічний стан здоров’я якого дозволяє  виконувати ці обов’язки.

2.2. Обов’язки класного керівника покладаються директором навчального закладу на педагогічного працівника або на досвідченого майстра виробничого навчання, за його згодою, і не можуть бути припинені до закінчення навчального року. У виняткових випадках з метою дотримання прав та інтересів учнів (вихованців) та їх батьків зміна класного керівника може бути здійснена протягом навчального року.

2.3. На класного керівника покладається керівництво одним класом, навчальною групою.

У початкових класах класне керівництво здійснює вчитель початкових класів.

У професійно-технічному навчальному закладі класне керівництво здійснюється в навчальних групах, учні (вихованці) яких під час навчання здобувають повну загальну середню освіту або навчаються на основі базової загальної середньої освіти без отримання повної.

Функціональні обов’язки класного керівника розробляються відповідно до цього Положення з урахуванням типу закладу та завдань навчально-виховного, навчально-виробничого процесу і затверджуються директором навчального закладу.

2.4. Класний керівник як організатор учнівського колективу:

- сприяє забезпеченню умов для засвоєння учнями (вихованцями) рівня та обсягу освіти, а також розвиткові їх здібностей;

- створює умови для організації змістовного дозвілля, у тому числі організовує та проводить відвідування музеїв, театрів, виставок, екскурсій, заходи з охорони природи; відповідає за профілактику бездоглядності, правопорушень, планує та проводить відповідні заходи (особливо для учнів з числа незахищеної та пільгової категорії населення);

- сприяє підготовці учнів (вихованців) до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

- проводить виховну роботу з урахуванням вікових та індивідуально-психологічних особливостей учнів (вихованців), їх нахилів, інтересів, задатків, готовності до певних видів діяльності, а також рівня сформованості учнівського колективу;

- співпрацює з вчителями, викладачами, майстрами виробничого навчання, психологами, медичними працівниками, органами учнівського самоврядування, батьками та іншими учасниками навчально-виховного процесу з виконання завдань

навчання та виховання в учнівському колективі (групі), соціального захисту учнів (вихованців).

Класний керівник професійно-технічного навчального закладу спрямовує роботу батьківського колективу навчальної групи та органів учнівського самоврядування на покращення навчання та виховання учнів.

Класний керівник професійно-технічного навчального закладу спільно з майстром виробничого навчання навчальної групи:

- систематично аналізує рівень навчальних досягнень та поведінку учнів, організовує навчальну допомогу;

- створює в навчальній групі необхідні умови для оволодіння професією, творчого відношення до праці, для засвоєння передових, прогресивних методів та прийомів роботи;

- проводить тематичні класні години, що спрямовані на виховання моральних цінностей, зацікавленості у питанні належності до обраної професії;

- забезпечує дотримання в навчальній групі встановленого порядку та дисципліни;

- проводить цілеспрямовану індивідуальну роботу з учнями групи;

- здійснює заходи щодо професійно-орієнтаційної роботи учнів шкіл;

- заохочує учнів до занять в гуртках художньої і технічної творчості, предметних гуртках та спортивних секціях;

- залучає учнів до участі в конкурсах професійної майстерності, олімпіадах з навчальних предметів.

2.5. Класний керівник має право на:

- відвідування уроків, занять із теоретичного та виробничого навчання, виробничої практики та позакласних заходів, семестрових, річних атестацій та заліків у закріпленому класі (групі), бути присутнім на заходах, що проводять для учнів

(вихованців) навчальні, культурно-просвітні заклади, інші юридичні або фізичні особи;

- внесення пропозицій на розгляд адміністрації навчального закладу та педагогічної ради про моральне та матеріальне заохочення учнів (вихованців);

- ініціювання розгляду адміністрацією навчального закладу питань соціального захисту учнів (вихованців);

- внесення пропозицій на розгляд батьківських зборів класу (групи) щодо

матеріального забезпечення організації та проведення позаурочних заходів у порядку, визначеному законодавством;

- відвідування учнів (вихованців) за місцем їх проживання, вивчення умов їх побуту та виховання, а також виходити з пропозиціями на педагогічних зборах щодо притягнення до відповідальності батьків, які ведуть аморальний спосіб життя, грубо поводяться зі своїми дітьми, завдають їм моральної та фізичної шкоди;

- вибір форми підвищення педагогічної кваліфікації з проблем виховання;

- вияв соціально-педагогічної ініціативи, вибір форм, методів, засобів роботи з учнями (вихованцями);

- захист професійної честі, гідності відповідно до чинного законодавства;

- матеріальне заохочення за досягнення вагомих результатів у виконанні покладених на нього завдань.

2.6. Класний керівник зобов’язаний:

- вибирати адекватні засоби реалізації завдань навчання, виховання і розвитку учнів (вихованців);

- здійснювати педагогічний контроль за дотриманням учнями (вихованцями) статуту і

Правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу, інших документів, що регламентують організацію навчально-виховного процесу;

- інформувати про стан виховного процесу в класі та рівень успішності учнів (вихованців) педагогічну раду, адміністрацію навчального закладу, батьків;

- дотримуватись педагогічної етики, поважати гідність учня (вихованця), захищати його від будь-яких форм фізичного, психічного насильства; своєю діяльністю стверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі;

- пропагувати здоровий спосіб життя;

- постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру;

- вести документацію, пов’язану з виконанням повноважень класного керівника (класні журнали, особові справи, плани роботи тощо);

- регулярно готувати і проводити батьківські збори, збори учнівського активу класу (групи) (не менше 2 разів на семестр) та збори органів учнівського самоврядування.

2.7. Класний керівник складає план роботи з учнівським колективом у формі, визначеній адміністрацією навчального закладу.

2.8. Класний керівник підзвітний у своїй роботі директору навчального закладу, а у вирішенні питань організації навчально-виховного процесу безпосередньо підпорядкований заступнику директора з навчально-виховної роботи.

2.9. Класний керівник може бути заохочений (відзначений) за досягнення високих результатів у виховній роботі з учнями (вихованцями). Форми і види заохочення регулюються законодавством України

І. Вступ

 Для того щоб стати повноцінним членом суспільства, людині необхідно, з одного боку, засвоїти його цінності, а з іншого - активно створювати для себе потрібні умови для входження в суспільство відповідно до своїх індивідуальних особливостей, світоглядних цінностей та особистої спрямованості.

Як прогнозують учені, ХХІ століття буде століттям розвинених інформаційних технологій, глобальної комп'ютеризації виробництва. Життя вимагає інтелектуально розвиненої особистості і разом із цим толерантної, відкритої до демократичного спілкування й розвитку в національному та міжнародному вимірі. Провідна роль у формуванні такої особистості належить освіті. У програмі Нової української школи зазначено «Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньоїдумки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бутивідповідальними громадянами».

Одним із восьми компонентів формули нової школи є наскрізний процес виховання, який формує цінності. Це виховання на цінностях.Виховний процес має бути, як визначається у програмі нової школи, невід'ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності,

зокрема морально-етичні (гідність, чесність, справедливість, турбота, повага до життя, повага до себе та інших людей), соціально-політичні (свобода, демократія, культурне

різноманіття, повага до рідної мови і культури, патріотизм, шанобливе ставлення до довкілля, повага до закону, солідарність, відповідальність),а також говориться, що «Найосвіченіша людина може стати найгіршим злочинцем, якщо не розуміє і не поділяє загальнолюдські цінності. Нова українська школа буде формувати ціннісні ставлення і судження, які служать базою для щасливого особистого життя та успішної взаємодії з суспільством».

 Методичне об’єднання класних керівників ― одна з форм методичної роботи в школі, що дає можливість не тільки підвищення рівня фахової майстерності педагогів, а за умов реалізації методів Нової української школи «…стане прикладом, який покликаний зацікавити дитину».

З метою підвищення рівня фахової майстерності педагогів, покращення виховання учнів та становлення їх як громадян-патріотів, які люблять свій народ, готові самовіддано захищати та розбудовувати свою Батьківщину, відповідно до річного

плану роботи школи на 2022/2023 н.р. у школі продовжено роботу МО класних керівників, до складу якого входять 20 педагогічних працівників.

МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ

Методичне об’єднання класних керівників це структурний підрозділ внутрішкільної системи управління виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу класних керівників.

1.Основні завдання методичного об’єднання класних керівників.

1.Підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників з питань психології та педагогіки.

2.Забезпечення реалізації єдиних принципових підходів до виховання і соціалізації учнів.

3.Озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знаннями щодо форм і методів роботи.

4.Координація планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних керівників.

5.Вивчення, узагальнення та використання прогресивного педагогічного досвіду роботи класних керівників.

6.Сприяння створенню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.

2. Функції методичного об’єднання класних керівників.

 Методичне об’єднання класних керівників:

1.Організовує колективне планування й колективний аналіз діяльності класних колективів.

 2.Координує виховну діяльність класних колективів та організовує їхню взаємодію в педагогічному процесі. 3.Визначає та узгоджує принципи виховання та соціалізації учнів.

4.Організовує вивчення та застосування класними керівниками сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи.

5.Здійснює обговорення соціально-педагогічних програм класних керівників і творчих груп педагогів, матеріалів узагальнення передового педагогічного досвіду роботи класного керівника.

6.Оцінює роботу членів об’єднання, подає адміністрації школи пропозиції щодо заохочення найкращих класних керівників.

3. Документація методичного об’єднання класних керівників.

 1. Звіт про виконану роботу за минулий навчальний рік.

2.Список членів методичного об’єднання класних керівників.      

3.Річний план роботи методичного об’єднання.

 4.Протоколи засідання методичного об’єднання класних керівників.

5.Аналітичні матеріали за підсумками проведених заходів, тематичного адміністративного контролю (копії довідок, наказів)

6.Інструктивно-методичні документи щодо виховної діяльності в класних колективах і діяльності класних керівників.

7. Матеріали «методичної скарбнички класного керівника»

ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ’ЯЗКИ КЕРІВНИКА ШМО.

Керівник методичного об’єднання класних керівників

1.Відповідає за:

- планування, підготовку, здійснення та аналізу діяльності методичного об’єднання;

- поповнення «методичної скарбнички класного керівника»;

- своєчасне впорядкування документації щодо роботи об’єднання та проведених

заходів.

2. Разом із адміністрацією школи стежить за:

- дотриманням принципів організації виховного процесу;

- виконанням класними керівниками їхніх функціональних обов’язків;

-підвищенням науково-методичного рівня виховної роботи;

- вдосконаленням психолого-педагогічної підготовки класних керівників.

3. Організовує:

- взаємодію класних керівників – членів м/о між собою та з іншими структурними

підрозділами школи;

- відкриті заходи, семінари, конференції тощо;

- вивчення, узагальнення та використання в практиці прогресивного педагогічного

досвіду роботи класних керівників;

консультації з питань виховної роботи.

4.Координує планування, організацію та педагогічний аналіз виховних заходів класних керівників.

                                                                                                                                                     5.Сприяє створенню та розвитку системи виховної роботи класних колективів.

6.Керує діяльністю творчих груп класних керівників.

Засідання м/о класних керівників 4-5 разів на рік: перше (організаційне) – у серпні, інші – 2 рази на семестр. План роботи м/о затверджується на першому засіданні. Управління плануванням та організацією діяльності м/о здійснює заступник директора школи з виховної роботи.

СТРУКТУРА ПЛАНУ РОБОТИ М/О КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ.

1.Аналіз соціально-педагогічної ситуації розвитку учнів та роботи м/о класних

керівників в попередньому навчальному році.

2.Педагогічні завдання об’єднання.

3.Календарний план роботи м/о, який включає:

- план засідань м/о;

- графік відкритих заходів у класах;

4.Підвищення рівня фахової майстерності класних керівників:

- самоосвіта класних керівників;

- підготовка класними керівниками творчих робіт, виступів, доповідей;

5.Вивчення та узагальнення педагогічного досвіду роботи класних керівників.

                      Голова методоб`єднання – Трифонова Н.М.

                                     До даного об'єднання входять:

         1.Ткаченко Т.Д. - класний керівник 1 класу.

2. Ющенко А.В. - класний керівник 1-Б класу.

3. Діденко Д.О.- класний керівник 2 класу.

4. Іовчева В.В. - класний керівник 2 класу.

5. Колісницька Н.Ю.- класний керівник 3 класу.

6. Михальченко Н.К.- класний керівник 3 класу.

7. Рубцова Н.О.- класний керівник 4 класу.

8. Фільчакова В.І.- класний керівник 4-Б класу.

9. Бойченко А.Г.- класний керівник 5-А класу.

10Головатюк О.С. - класний керівник 5-Б класу.

11. Садко К.М.- класний керівник 6-А класу.

12. Клопот С.Б.- класний керівник 6-Б класу.

13.  Картелян Н.В.- класний керівник 7-А класу.

14. Ніколаєва С.В.- класний керівник 7-Б класу.

15. Діма Ю.Г. – класний керівник 8-А класу.                                                      

16. Степаненко О.М. – класний керівник 8-Б класу.

17. Храпавицька В.Д. – класний керівник 9-А класу.

18. Жук М.І. – класний керівник 9-Б класу.

19. Трифонова Н.М. – класний керівник 10 класу.

20. Тарахтієнко А.М. – класний керівник 11 класу.

                     Щербина М.С.– заступник директора з НВР.

                       

МО класних керівників у 2022-2023 навчальному році ставить такі завдання:

-Постійно брати участь у роботі закладу передового, перспективного і новаторського педагогічного досвіду.

- Ознайомитись із творчими лабораторіями учителів-новаторів шкіл району  та області.

- Стежити за новинками в педагогічній літературі, вивчати і впроваджувати в своїй роботі досвід колег.

- Приділяти більшу увагу проблемам молодих класних керівників, їх адаптації до шкільного життя.

- Посилити індивідуальну роботу з дітьми, схильними до правопорушень.

- Приділити особливу увагу організації роботи з обдарованими дітьми.

- Працювати над створенням оптимальних умов для розвитку обдарованих дітей, забезпечення їх самореалізації.

- Спрямувати роботу класного керівника для формування спільної програми дій школи і сім'ї у становленні юної особистості.

- Залучити батьків до активної участі в організації і проведенні позакласних заходів.

- Виховувати інтерес до вивчення рідного краю, почуття патріотизму.

- Працювати над вдосконаленням та розвитком системи учнівського самоврядування.

- Формувати життєтворчу юну особистість шляхом впровадження основних принципів особистісно- орієнтованої освіти.

                          

                                 ЗАВДАННЯ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА

 Класний керівник - це педагогічний працівник, який:

 - здійснює педагогічну діяльність – із колективом учнів класу – з окремими учнями та їхніми батьками

- організовує та проводить позаурочну й культурно-масову роботу - сприяє взаємодії учасників навчально-виховного процесу задля – створення належних умов для виконання завдань навчання та виховання - самореалізації й розвитку учнів (вихованців) – соціального захисту учнів.

- Класний керівник є організатором учнівського колективу.

Серед головних завдань класного керівника:

· формування учнівського колективу

· створення умов для розвитку особистості кожного учня надання допомоги учням щодо реалізації соціальних функцій та розв’язання проблем, з якими вони стикаються

· організація та здійснення заходів щодо формування в учнів мотивації вести здоровий спосіб життя, виховання в них толерантності і поваги до себе, людей, які їх оточують, довкілля

· створення атмосфери, сприятливої для навчання, творчості, спілкування

· профілактика правопорушень, бездоглядності

Кредо МО класних керівників:

«Якщо хочеш змінити світ на краще, зберегти його чисту красу, незайману святість, бачити біля себе чесних, справедливих і добрих людей, починай це робити із себе не завтра, а сьогодні, з цієї хвилини».

                                     

                                    Шляхи розв’язання проблеми:

- через підвищення потенційних творчих можливостей класних керівників;

- через впровадження інноваційних технологій в їх діяльність;

- шляхом підвищення методичної компетенції класних керівників в роботі з класним колективом.

Це не випадково, адже компетентнісний підхід до організації навчально-виховного процесу виступає сьогодні як фактор оновлення змісту шкільної освіти.

Базові принципи в сучасній  освіті, які визначають основні напрями компетентнісного підходу до навчання та виховання:

  • вміння жити разом;
  • вміння вчитися;
  • вміння діяти;
  • вміння жити взагалі.

Тому завдання класного керівника – навчити жити!!!

   

Учні, які раніше озброювались лише системою знань, умінь і навичок, нині повинні бути підготовлені до життєдіяльності, здатні активно і творчо працювати, діяти, саморозвиватися та вдосконалюватися  інтелектуально, морально і фізично, що  фактично і є виконанням Закону України «Про Освіту», де говориться: «Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей; формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями».         

    Під формуванням життєвих компетентностей розуміють виховання у дитини здібності діяти адекватно у відповідних ситуаціях, застосовувати набуті знання на практиці, брати на себе відповідальність та вчитись протягом всього життя.

Класні керівники зміст виховної діяльності будують у відповідності до наступних ключових ліній:

- ціннісне ставлення особистості до себе;

- ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;

- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

- ціннісне ставлення особистості до праці;

- ціннісне ставлення до природи;

- ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Робота з батьками в поточному навчальному році буде  спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів (Здебільшого у формі онлайн).

Шляхом проведення батьківських зборів, спілкування з батьками через  системи та через платформу ЄДИНА ШКОЛА (вересень, грудень, лютий,  квітень-травень), а також класні батьківських зборів з орієнтовними питаннями порядку денного:

  1. Виховання свідомого ставлення до свого здоров’я.
  2. Робота з попередження дитячого травматизму.
  3. Виконання Законів України «Про загальну середню освіту» ст. 35:
  • вплив сім’ї на середовище дитини;
  • підготовка до закінчення навчального року;
  • літній відпочинок учнів.

                  Заходи по підвищенню кваліфікації класних керівників

 З метою підвищення кваліфікації класних керівників, сприяння поширення і впровадження у практику кращого досвіду класних керівників здійснити такі заходи:

1. Визначити проблемне питання, над яким працюватиме МО в 2022-2023 навчальному році.

Серпень 2022 р. Керівник МО

2.Регулярно проводити засідання МО класних керівників.

 Протягом року. Члени МО кл.керівників.

3.На засіданнях МО систематично ознайомлюватись із новинками методичної літератури, періодичними виданнями

Постійно. Члени МО класних керівників.

4.Провести творчі звіти класних керівників, які атестуються.

 Лютий 2023. Керівник МО 

5.Кожному класному керівнику працювати над виробленням особистого творчого почерку, створювати совою систему виховної роботи.

Протягом року. Класні керівники.

Тематика засідань

методичного об’єднання класних керівників 1-11 класів

Бросківського закладу загальної середньої освіти

на 2022/2023 навчальний рік

Засідання 1. Тема « Особливості організації виховної роботи в умовах воєнного стану на 2022/2023 н. р. Підвищення фахової компетентності класного керівника».

Засідання 2. Тема «Національно – патріотичне виховання здобувачів освіти в умовах сьогодення»

Засідання 3. Тема «Проєктування виховного середовища класу в контексті «Нова українська школа»

Засідання 4. Тема «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання».

Засідання 5. Тема «Використання сучасних інноваційних технологій виховання у роботі класного керівника»

Засідання  1

Серпень 2022 року

Тема. Особливості організації виховної роботи в умовах воєнного стану на 2022/2023 н. р. Підвищення фахової компетентності класного керівника.

  1. Аналіз виховної роботи МОКК  за 2021-2022 навчальний рік. Здобутки та недоліки.
  2. Розгляд та обговорення плану роботи  методичного об’єднання класних керівників на 2022-2023  навчальний рік.
  3. Аукціон ідей.  Розподіл доручень між членами м/о.
  4. Ознайомлення з нормативно – правовими документами, Листами та наказами МОН з виховної роботи , які вийшли за літній період,  на  2022/2023 н. р.:
  • методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у

 навчальних закладах у 2022/2023 н.р.;

  • про проведення Першого уроку у 2022/2023 н.р. та ін.
  1. Обмін досвідом: «Планування виховної роботи з класним колективом».
  2. Про стан організації роботи з профілактики дитячого травматизму, охорони життя і здоров’я дітей в умовах пандемії.  Про організацію та проведення інструктажів з БЖ учнів.
  3. Про організацію роботи з батьками протягом навчального року

Домашнє завдання:

Створення «банку даних» дітей пільгових категорій. Соціальний  паспорт  класу,  школи. Плани виховної роботи. Розробити заходи щодо реалізації Стратегії національно – патріотичного виховання

Робота між засіданнями: 

1.     Складання соціальних паспортів класів, планів виховної роботи, організація самоврядування у класі, розподіл доручень, оформлення класних куточків

2.     Провести з учнями та батьками роз’яснювальну роботу з теми відвідування  занять. Повідомлення класного керівника  після першого уроку, заповнення обліку відвідування

3.     Провести аналіз соціально-побутових умов проживання учнів та їх зайнятості в позаурочний час

4.     Оновити папку класного керівника згідно з вимогами до змісту.

5.     Вивчення культури поведінки учнів в класі. Спостереження  на уроці. Спостереження за учнями на перервах.

Засідання 2

Листопад  2022 року

          Тема «Національно – патріотичне виховання здобувачів освіти в умовах сьогодення»

Форма проведення-круглий стіл

  1. Опрацювання головних аспектів Стратегії національно – патріотичного виховання на 2020 – 2025 роки.
  2. Реалізація Стратегії національно – патріотичного виховання в роботі класних керівників

 

  1. Патріотичне виховання через призму уроків звитяги.

  1.  Форми та методи формування національної свідомості та самосвідомості школярів. Сучасний погляд на патріотичне виховання ( з досвіду роботи класного керівника
  2. Обмін досвідом між класними керівниками: співпраця класного керівника і сім′ї у навчанні та вихованні ціннісно-орієнтованої особистості.
  3. Аналіз відкритих виховних заходів
  4. Методичні перегуки. Огляд та вивчення науково-методичної літератури з теми засідання.

Домашнє завдання:    

-        підготувати матеріали за темою «Проектування як особистісно-розвивальна технологія».

-        провести опитування «Наші плани».

Робота між засіданнями: 

1.       Участь у шкільних конкурсах, тематичних тижнях.

2.   Підготовка до свята  Нового року.

           3.   Відвідування  виховних годин та заходів класних керівників, які атестуються.

4.   Підготовка  звітів з виховної роботи за І семестр.

5.   Методична допомога при підготовці до позакласних заходів.

6.   Провести інструктаж з техніки безпеки під час зимових канікул.

Засідання 3

Січень  2023 року

Тема «Проектування виховного середовища класу в контексті «Нова українська школа»

1. Змістовна характеристика поняття «Проєктування виховної діяльності».

2. Проєктування як особистісно-розвивальна технологія організації виховної діяльності класного колективу.

3. Співпраця школи та інших соціальних інститутів у превентивному вихованні учнівської молоді.

4. Організація життєдіяльності класного колективу за допомогою спеціально спроєктованої виховної діяльності.

5. Затвердження інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності для класних керівників.

6. Практичне заняття: «Планування виховної роботи класного керівника на ІІ семестр»

7. Організація спільної діяльності педагогів, батьків і учнів.

         

Домашнє завдання:

  • опрацювати матеріали про причини виникнення булінгу та його наслідки;
  •  підготувати питання до анкетування про рівень вихованості учнів

Робота між засіданнями:

1. Провести виховні заходи щодо профілактики правопорушень серед дітей та підлітків

2. Провести анкетування «Проблема шкідливих звичок для учня».

3. Переглянути соціальні паспорти, внести зміни.

4. Допомога класним  керівникам при підготовці до батьківських зборів (Єдина тема зборів)

5. Участь у місячниках і предметних декадах.

6. Відвідування виховних заходів та виховних годин у класних керівників, що атестуються

Засідання 4

Березень  2023 року

Тема. Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання.

 1. Діагностика особистості школярів. Анкетування: «Рівень вихованості здобувачів освіти».

2. Причини виникнення булінгу та його наслідки.

3. Профілактика насильницьких та агресивних форм поведінки серед учнівської молоді.

4. Палітра досвіду роботи класних керівників з теми засідання.

5. Тренінг «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства серед підлітків».

 6Методичні перегуки. Обговорення методичної літератури з теми засідання.

Домашнє завдання:

дібрати матеріали  про шляхи використання сучасних інноваційних технологій  виховання

Робота між засіданнями:

1. Організація та проведення заходів за планом КТС.

2. Контроль за станом відвідування учнів школи.

3. Консультації для класних керівників з питань індивідуального розвитку учнів.

 4. Робота з членами МО над реалізацією виховних тем.

Засідання  5

Травень  2023 року

Тема «Використання сучасних інноваційних технологій виховання у роботі класного керівника»

  1. Можливості використання ІКТ та інтернет-ресурсів в організації інноваційної діяльності класного керівника у проведенні виховних годин. 2.Обмін досвідом класних керівників;
  • Виховання в учнів навичок здорового способу життя . Організація роботи щодо формування здорового способу життя в умовах дистанційного навчання.
  • Інноваційні технології як засіб підвищення якості виховного процесу.
  • Про участь класних колективів у шкільних та позашкільних заходах творчого спрямування.

3. Методичні перегуки. Огляд літератури та матеріалів періодичної преси про сучасні інноваційні технології у роботі класного керівника.

4. Про результати контролю за якістю проведення виховних годин.

5. Скринька невирішених питань. Анкетування кл. керівників: «Перспективи діяльності».

     6. Підведення підсумків роботи методичного об’єднання класних керівників . Проблеми, їх вирішення, пропозиції.

 

Домашнє завдання:

1.    Підготувати моніторинги, діагностику та аналізи  виховної роботи за навчальний  рік.

2.    Поповнити методичну скарбничку педагога

Робота між засіданнями:   

 1.    Зібрати пропозиції учителів, батьків, учнів щодо планування виховної роботи на новий навчальний рік.

2.    Скласти попередній план оздоровлення учнів, проведення екскурсій

І семестр

ВЕРЕСЕНЬ

1 – День Знань. Свято першого дзвоника.

11 – День фізкультури і спорту.

21 – Міжнародний день миру.

22 – День партизанської слави

30 – Всеукраїнський день бібліотек

ЖОВТЕНЬ

1 – Міжнародний день людей похилого віку.

1 – Міжнародний День музики

4 – День учителя.

14 – День українського козацтва.

24 – Міжнародний день ООН.

28 – День визволення України від фашистських загарбників

ЛИСТОПАД

9 – День української писемності та мови.

15 – День працівників сільського господарства.

17 – Міжнародний день студентів.

20 – Всесвітній день дитини.

27 – День памяті жертв голодомору і репресій.

ГРУДЕНЬ

1 – День боротьби зі СНІДом.

3 – Міжнародний день інвалідів.

6 – День Збройних Сил України.

10 – День захисту прав людини.

ІІ семестр

СІЧЕНЬ 2023 рік

1.01  - Новий рік. 

6.01 - Святвечір. Багата кутя.

7.01 - Різдво Христове.

22.01 - День Соборностi України. 

27.01– 130  років  віддня  народження Павла  Тичини

27.01 - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

29.01 - День пам'ятi Героїв Крут. 

ЛЮТИЙ

10.02 - День безпечного Інтернету. 

14.02 - День Святого Валентина.

17.02 – Всесвітній День доброти.

20.02  - День Героїв Небесної Сотні.

21.02   - Мiжнародний день рiдної мови. 

25.02 – 150  років  віддня  народження  ЛесіУкраїнки.

БЕРЕЗЕНЬ

8.03   -  Мiжнародний жiночий день (міжнародний день прав жінок).

9.03 - День народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), українського поета, художника, мислителя.

21.03 - Всесвiтнiй день поезiї. 

22.03 - Всесвiтнiй день водних ресурсiв. 

КВIТЕНЬ

1.04  -  День смiху. Неофіційне свято, відзначається за традицією. Мiжнародний день птахiв. 1906р.пiдписано Мiжнародну Конвенцiю про охорону птахiв.

7.04 - Всесвiтнiй день здоров'я. 

22.04 - Всесвiтнiй день Землi. 

26.04 - День Чорнобильської трагедiї (1986).

ТРАВЕНЬ

1.05 - День мiжнародної солiдарностi трудящих

8-9.05 - Днi пам'ятi та примирення, присвяченi пам'ятi жертв Другої свiтової вiйни. 

9.05 (друга неділя місяця) – День матері.

20.05  - День української вишиванки (третій четвер травня).

31.05 - Всесвiтнiй день боротьби з тютюнопалiнням

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.