Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 71 людина

Доступність закладу для навчання осіб з особливими потребами. Інклюзивна освіта

Дата: 10 жовтня 2018 о 17:57, Оновлено 4 квітня 2021 о 09:42

Умови доступності закладу для навчання дітей з особливими освітніми потребами

В Бросківському закладі частково створені  сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі й дітей з інвалідністю, забезпечення їх безперешкодним доступом до всіх приміщень школи, а саме:

  • у наявності пандус, але відсутня кнопка виклику;
  • будівлі закладу, де перебувають вихованці, не об’єднані зручними переходами між поверхами;
  • східці для організації безпечного переміщення дітей обладнані поручнями;
  • виконано капітальний ремонт туалетів;
  • виконано поточний ремонт класних кімнат, спортивних залів, коридорів;
  • обладнаний кабінет інклюзивного навчання;
  • відкриті інклюзивні класи, у яких навчається 8 учнів;
  • для забезпечення належних освітніх потреб учнів з особливими освітніми потребами  введено посаду асистента учителя;
  • в школі працюють вчитель-логопед та вчитель-дефектолог.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого кольору, стелі, двері, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення – люмінесцентних ламп. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим та морфофункціональним особливостям дітей, враховується специфіка освітнього процесу.

Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.

Територія, будівлі, приміщення належно художньо-естетично оформлені.

Заклад повністю забезпечений необхідними навчальними площами.

Методичні рекомендації
 щодо складання Індивідуальної програми розвитку

Відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 18.05.2012  № 1/9-384 «Про організацію інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», для учнів з обмеженими можливостями здоров’я, які навчаються в інклюзивних класах, розробляється індивідуальна програма розвитку (ІПР). Дану програму готує група фахівців, до складу якої входять: заступник директора з навчально-виховної роботи, учителі, асистент учителя, практичний психолог, соціальний педагог та інші педагогічні працівники. До процесу розробки ІПР обов’язково залучаються батьки або особи, які їх замінюють. Метою цієї роботи є визначення конкретних навчальних стратегій і підходів до навчання дитини з особливими освітніми потребами.

Програма містить загальну інформацію про учня, систему додаткових послуг, види необхідної адаптації та модифікації навчальних матеріалів, індивідуальну навчальну програму, а за потреби – індивідуальний навчальний план та індивідуалізований розклад занять.

Індивідуальна програма розвитку розробляється на один рік за умови, що двічі на рік (за потреби частіше) вона переглядається з метою коригування. Зокрема, у випадках, коли у дитини виникають труднощі у засвоєнні змісту навчального матеріалу, чи навпаки, виникає необхідність перейти до наступного рівня складності виконання завдання.

Важливо пам’ятати, що основною метою складання ІПР є не фіксування усього того, що дитина має вивчити у школі, а з’ясування педагогічних поглядів на дитину, які концентруються на найважливіших сторонах її навчання, тому буде доречнішим, якщо ІПР розроблятиметься на засіданні психолого-педагогічного консиліуму. Члени консиліуму вивчають інформацію відповідно до розділів ІПР (див. документ). Результатом роботи і стане заповнення тих форм, які подаються у додатку до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 18.05.2012  № 1/9-384 «Про організацію інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах». ІПР затверджує керівник навчального закладу та обов’язково підписують батьки.

Загальну інформацію може надати класовод, класний керівник чи заступник директора. До пункту «Особливості розвитку» на першій сторінці ІПР записуються результати оцінки психолога; ця оцінка має 4 складові:

  • характеристика пізнавальних процесів дитини;
  • особливості емоційно-вольової сфери та мотивації до навчання;
  • особливості поведінки;
  • ставлення дитини до себе.

Звертаємо увагу, що діагноз дитини в жодному разі не вказується.

Інформація має бути стислою та зрозумілою всім учасникам консиліуму.

При визначенні спеціальних та додаткових послуг, відповідних адаптацій та модифікацій до уваги береться результат комплексної оцінки і результати обстеження, надані психолого-медико-педагогічною консультацією.

Індивідуальний навчальний план розробляється для дітей, які мають інтелектуальні порушення або складні вади розвитку (вади слуху, зору, опорно-рухового апарату в поєднанні з розумовою відсталістю, затримка психічного розвитку); складається на основі робочого навчального плану школи з урахуванням рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації та на основі Типових навчальних планів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. Він визначає перелік навчальних предметів, послідовність їх вивчення, кількість годин, що відводяться на вивчення кожного предмета за роками навчання, та тижневу кількість годин, тобто, передбачається, що дитина буде відвідувати не всі уроки. У плані враховуються додаткові години на індивідуальні і групові заняття, курси за вибором, факультативи тощо.

Якщо дитина має сенсорні порушення при збереженому інтелекті і потребує створення відповідних адаптацій навчальних матеріалів та корекційних занять, для неї розробляється та частина програми розвитку, яка стосується надання цих послуг та розроблення відповідних адаптацій. За потреби адаптується навчальна програма, але розроблення індивідуального навчального плану є недоцільним.

Індивідуальна навчальна  програма визначає зміст, систему знань, навичок і вмінь, які мають опанувати учні в навчальному процесі з кожного предмета, а також зміст розділів і тем; розробляється  на основі типових навчальних програм загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі спеціальних, з відповідною їх адаптацією.

При складанні індивідуальної навчальної програми педагоги в першу чергу аналізують відповідність вимог навчальної програми та методів, що використовуються на уроці, актуальним і потенційним можливостям дитини з особливими освітніми потребами.

Індивідуальний навчальний план та індивідуальна навчальна програма затверджується керівником навчального закладу.

Індивідуальна програми розвитку

(Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня  …….. району)

Дитина  П'яточкін Петро                     Дата народження    12.08.2004 р.

Батьки/опікуни   П'яточкін  Іван Федорович                Телефон  095 … .. ..

П'яточкіна Ганна Іванівна                 Телефон  050 … .. ..

Особливості розвитку

Петро – дуже хворобливий хлопчик. Необхідність часто вживати ліки призвела до ослаблення імунітету та порушення нормального темпу психічного розвитку (не відповідає віковій нормі). Дослідження  шкільного психолога показали, що мотивація до навчання занижена, словниковий запас обмежений, розвиток уваги та мислення – нижче середнього рівня, як і обсяг короткочасної пам’яті; розумова працездатність та її темп знижені; стиль сприйняття переважно візуальний.

У Петра переважає позитивний емоційний стан, він здатний регулювати свою поведінку, хоча на контакт іде не одразу. Він знає кілька літер, уміє рахувати до 10.

Чи отримувала дитина допомогу? Якщо так, то яку?

Ні, описані проблеми були виявлені під час огляду хлопця спеціалістами при проходженні медичного огляду перед прийомом до школи.

Дата вступу до школи серпень 2012 року                    Клас  1-й

Учитель  Котенко Л.І.                      Асистент учителя         Верба Н.М.

Термін дії програми  1 рік (З вересня 2012 по серпень 2013 року)

Присутні на засіданні з приводу розробки ІПР

І півріччя

ІІ півріччя

Присутні

Дата

Присутні

Дата

Роман М.А., заступник директора з навчально-виховної роботи

08.09.12

Котенко Л.І., учитель

08.09.12

Верба Н.М., асистент учителя

08.09.12

Бондарчук С.А., психолог

08.09.12

Бінко М.В., соціальний педагог

08.09.12

П'яточкін  І.Ф., батько

08.09.12

Перелік спеціальних і додаткових видів послуг:

Фіксується розклад занять з відповідними фахівцями (сурдопедагогом, логопедом, психологом, фізіотерапевтом та ін.)

Вид послуг

К-ть год. на тиждень

Місце проведення

Розклад

Додаткові заняття з учителем

2 год. на тиждень

Каб. 213

Вівторок, четвер

Корекційні заняття з пр. психологом

2 год. на тиждень

Каб. 406

Середа, п’ятниця

Пристосування/модифікація класного середовища

Стиль навчання:                £ Переважно слуховий                  R Переважно візуальний

£ Багатосенсорний             £ Переважно кінестетичний         £ Переважно тактильний

Місце, умови

£ Визначене місце               

R У малій групі

Навчальні підходи

R Часта / невідкладна реакція з боку вчителя

£ Об’єднання стилів навчання

£ Спільне навчання

£ Кооперативне навчання в групах / парах

R Інше акцент на візуальному стилі навчання,  збільшення часу на виконання  завдань

Вказівки

R Різні види вказівок: ________ усні __________ письмові

_______ демонстрація / моделювання ___ привертання уваги учня

£ Інше ____________________________________________________

Корекція поведінки

£ Часті перерви

£ Чітке визначення очікувань

£ Робота в тиші

R Позитивні підкріплення

£ Надання можливостей для вибору й альтернатив

£ Надання можливості порухатися

R Близький безпосередній контроль

£ Розміщення дитини у зручному місці

R Інше  формування мотивації до навчання та спілкування

Матеріал та обладнання

£ Книжки для сліпих, надруковані шрифтом Брайля

£ Адаптовані версії книжок

£ Затискачі, похилі дошки

R Інше інд. картки, індивідуальна наочність, яскравий дидактичний матеріал

Організаційні питання

R Індивідуалізований розклад занять учня

£Інше ________________________________________________

Сенсорні потреби

£ Стежити, чи правильно учень користується: _____ окулярами

______ слуховим апаратом ______ аудіо / ЧМ приладдям

______ допоміжним технологічним обладнанням

R  Інше попередження перевтоми

Інше

консультування батьків

Індивідуальна навчальна програма

 (Формулюючи довгострокову мету, окреслюємо, що має досягти дитина за визначений термін навчання. Її тривалість може бути різною, найчастіше обмежується одним роком або 6 місяцями. Визначення довгострокової мети навчання має бути тісно пов'язане з результатами прове­деної комплексної оцінки і спиратися на сильні сторони учня. Вона визначає напрямки розвитку дитини у визначений термін і має обов'язково доповнюватися завданнями, які її конкретизують. Завдання мають бути точними, піддаватися вимірюванню, а також такими, щоб їх можна було виконати протягом навчального року, тому треба запитати себе: «Як дитина зможе продемонструвати реалізацію визначених завдань?»)

Довгострокова мета: формування й розвиток пізнавальних процесів для кращого засвоєння навчального матеріалу, підвищення рівня соціальних контактів у школі

Короткострокові завдання

Методи оцінювання

Дата і прогрес

  1. Петро відповідатиме на запитання, опи­суватиме малюнки, події повними речен­нями, вивчатиме значення нових слів.
  2. Петро братиме участь у груповій роботі на уроках, спільних іграх під час перерв, у шкільних та класних виховних заходах, за потреби звертатиметься по допомогу до вчителя, асистента вчителя.

Зразки робіт

До 25.12.2012р.

НП

Спостереження

СП

Контрольні листки

Тестові завдання

Стандартні тести

Поточний рівень знань і вмінь

На цій сторінці фіксуються відомості про рівень розвитку дитини, зафіксовані під час спостережень і досліджень:

  • її вміння
  • сильні якості
  • стиль навчання (особливо, якщо один зі стилів домінує),
  • що дитина не вміє робити,
  • у чому їй потрібна допомога тощо.

Можна заповнювати у формі таблиці.

З метою оцінювання індивідуальних досягнень учнів може бути використаний метод оцінювання портфоліо.

У листі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 18.05.2012 № 1/9-384 «Про організацію інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах» зазначається: «Портфоліо – це  накопичувальна система оцінювання, що передбачає формування уміння учнів ставити цілі, планувати і організовувати  власну навчальну діяльність; накопичення різних видів робіт, які засвідчують рух в індивідуальному розвитку;  активну участь в інтеграції кількісних і якісних оцінок; підвищення ролі самооцінки».

У науковій літературі можна зустріти різні підходи до визначення самого поняття «портфоліо». Прийнято вважати, що воно з'явилося ще в епоху Відродження у творчому середовищі художників та архітекторів, які систематизували роботи у спеціальних папках. У ХХ столітті портфоліо міцно закріпилося в політичній, фінансовій та культурній сферах. Ідея створення та використання його в освіті виникла в середині 80-х років у США. У широкому розумінні портфоліо – це спосіб фіксування, накопичення та оцінки індивідуальних досягнень школяра протягом певного періоду навчання. Залежно від конкретних цілей навчання добирається відповідний тип портфоліо: портфоліо документів, портфоліо досягнень, портфоліо розвитку, портфоліо підготовленості, показовий портфоліо. Портфоліо зорієнтоване не лише на процес оцінювання, але і самооцінювання. До його складання по можливості треба залучати самого учня. Портфоліо має бути процесуальним, тобто охоплювати певний період навчальної діяльності, і візуальним. Корекційно-розвивальний вплив слід здійснювати на матеріалі теми, що вивчається. Його результати, які можна прослідкувати у продуктах діяльності учня, мають входити до портфоліо. Крім того, до нього повинні увійти і матеріали, як показують сильні сторони учня. Іншими словами, портфоліо ­– це зібрання робіт учня, що забезпечує цілісне бачення його слабких та сильних сторін.

Укладання портфоліо допомагає вчителю:

  • розкрити індивідуальні можливості дитини;
  • стежити за динамікою навчальних досягнень учня за певний проміжок часу;
  • визначати ефективність та відповідність індивідуальної програми розвитку можливостям дитини, відтак коригувати її;
  • стежити за розвитком соціалізації та формуванням особистості учня;
  • здійснювати зворотний зв'язок між дитиною, батьками, вчителем.

Розділи портфоліо вчителя, який він добирає для кожної дитини з особливостями психофізичного розвитку, можуть бути такими.

Титульний сторінка. Містить основну інформацію (прізвище, ім'я, по-батькові дитини; навчальний заклад, клас), контактну інформацію. Не містить діагноз.

Розділ «Досягнення учня у навчанні»

Тут можуть міститись контрольні та самостійні роботи (відповідно до навчальної програми), завдання, спрямовані на усунення помилок допущених у роботах; зразки робіт з числа тих, що виконуються щоденно та домашніх робіт, підсумкові атестаційні відомості.

Розділ «Соціальна компетентність учня»

Містить записи вчителя про особливості співпраці учня з однокласниками на уроці, у позаурочний час; особливості спілкування з однолітками, дорослими, колом друзів. При цьому важливо відмічати чинники, які призводять до труднощів соціалізації (особливості поведінки, комунікативної діяльності), а також позитивні сторони, які слугують підґрунтям для поліпшення соціальних контактів дитини. Спостереження соціально-емоційного розвитку (соціальні та робочі навички) для розумово відсталих дітей здійснюється за такими показниками:

  • повага до інших у шкільному середовищі (виявляє привітність і турботу до інших);
  • демонстрація самоконтролю (прагне уваги шляхом відповідної поведінки, пристосовується в результаті конструктивної критики, спілкується з іншими у відповідний час; усвідомлює, що чиясь поведінка впливає на реакцію інших, бере на себе відповідальність за особисті рішення та дії, позитивно реагує на критику чи вказівки, виявляє самостійність у набутті навичок самообслуговування);
  • демонстрація здорової я-концепції (ставиться до навчальних видів діяльності з ентузіазмом та інтересом, виражає почуття гордості та задоволення за досягнення, позитивно реагує на похвалу чи підтримку, виявляє задоволення в результаті важкої роботи, співпрацює з іншими у групі, виявляє розуміння до інших);
  • продуктивні навички у роботі (активно залучається до навчальних видів діяльності, вміє використовувати допомогу і працювати самостійно, закінчує роботу у відведений час, легко переходить до нових ситуацій);
  • організаційні здібності (організовує робоче місце, знає розміщення матеріалів, вміє розділяти завдання на частини і виконувати поступово).

Розділ «Творчі роботи учня»

У цьому розділі вміщуються творчі роботи або їх фотографію. Якщо дитина брала участь у виставці або конкурсі, необхідно вказати інформацію про цей захід: назва, коли, де і ким проводився.

Отже, у портфоліо вкладаються продукти навчальної діяльності, які засвідчують її динаміку, а не лише абсолютні оцінки.

Банк даних дітей з особливими освітніми потребами

П.І.Б. дитини

Дата народження

Клас

Відомості про батьків

Домашня адреса

Категорія

1

Сидоров Микола Сергійович

12.11.2008

4

Сидорова Тетяна Ігорівна

Батько ст.. 1235 ч. 1 СКУ

Ізмаїльська,100

Неповна, малозабезпечена родина

Індивідуальна соціально – психологічна карта учня

1.Загальні відомості

1.1. П.І. Б.________________________________________________________

1.2. Дата народження______________________________________________

1.3. Відомості про батьків____________________________________________________

Батько ____________________________________________________________________

Мати______________________________________________________________________

Адреса____________________________________________________________________

1.4.Склад сім’ї _________________________________________________________________

1.5.Соціально – побутові умови проживання ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
1.6.Дані одержані від батьків(проходження вагітності, пологів, дані про захворювання дитини в перший рік життя) ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1.7.Взаємини дитини в родині ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1.8.Що турбує батьків в поведінці дитини __________________________________________________________________________

2. Дані психологічного обстеження

2.1. Особливості психічної адаптації в школі ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2.2. Особливості когнітивної (пізнавальної сфери) ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2.3. Соціально – психологічна характеристика. Соціальний статус в групі ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2.4. Індивідуально – психологічні особливості. Домінуючий тип темпераменту ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2.5. Інтереси та спеціальні здібності ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2.6. Особливості поведінки ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

СОЦІАЛЬНО  – ПЕДАГОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА      

Сидорова Миколи Сергійовича

учня 4 класу

Ларжанського навчально – виховного комплексу

12.11.2008  р. народження

який мешкає за адресою:

с. Ларжанка, Ізмаїльська,100

Сидоров Микола Сергійович навчається в Ларжанському НВК з першого класу.

Хлопчик навчається в інклюзивному класі, соціальна категорія «дитина з особливими освітніми потребами».  Підстава : довідка ПМПК

З Сидоровим М. . в класі перебуває асистент вчителя, котрий допомагає дитині в навчанні. Микола  не завжди прислухається до педагога, часто відмовляється писати, активної участі в роботі класу не приймає. Увага розсіяна. Рівень розвитку мовлення не відповідає  віку дитини:  у спілкуванні оперує односкладними, простими  реченнями, словниковий запас нижче норми. В мові спостерігаються  фонетичні помилки, граматична будова речень порушена. Монологічне мовлення відсутнє, спілкується репліками. Читає дуже повільно, по складах, не розуміє прочитаного, переказувати текст не вміє. Учень має короткочасну пам’ять, логічне мислення майже не виражене.

Письмове мовлення розвинуто слабо, під диктовку вчителя  хлопець не пише, переказ письмового тексту не відтворює. Микола  може списувати речення, невеликі тексти, робить це неохоче, забуває як пишуться деякі букви (с, в, ш, к, я ). Розв’язувати математичні приклади, задачі  не вміє. Не може запам’ятати склад числа, додавати або віднімати з переходом через десятки, сотні. Рахує до десяти на пальцях. Микола  має труднощі в сприйнятті простору, часу. Йому важко зорієнтуватись котра година, коли закінчиться урок.

Миколі  подобається слухати розповіді про міфологічних героїв, цікавиться історією Єгипту (пірамідами, саркофагами); любить розглядати картинки тварин, птахів, комах,   легко розпізнає, називає  їх.  На парті окрім зошитів та підручників обов’язково  знаходяться іграшки роботів та книжки про динозаврів. Нікому не можна їх торкатись без його дозволу. Коли учень  нервує або йому щось не подобається, наприклад шум в класі, починає стукати ногою  по підлозі.  Дисципліну на уроках намагається не порушувати.

За натурою Сидоров Микола  неврівноважений, на зауваження вчителів реагує по – різному: може змовчати а може й агресивно відповісти. В поведінці присутня невербальна агресія.

  Учень завжди охайно вдягнений, дотримується норм особистої гігієни.  Фізично розвинений добре.

Матір  приділяє  належну увагу вихованню та навчанню сина. Хлопчик виховується в неповній , малозабезпеченій забезпеченій родині. Братів, сестер немає.

Соціальний педагог                                                            Гончарова Д. І.

Індивідуальнапрограмирозвитку

(Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня  …….. району)

ДитинаП'яточкін Петро                     Дата народження12.08.2004 р.

Батьки/опікуниП'яточкінІван Федорович                Телефон  095 … .. ..

П'яточкіна Ганна Іванівна Телефон  050 … .. ..

Особливостірозвитку

Петро – дужехворобливий хлопчик. Необхідність часто вживатилікипризвела до ослабленняімунітету та порушення нормального темпу психічногорозвитку (не відповідаєвіковійнормі). Дослідженняшкільного психолога показали, щомотивація до навчання занижена, словниковий запас обмежений, розвитокуваги та мислення – нижчесередньогорівня, як і обсягкороткочасноїпам’яті; розумовапрацездатність та її темп знижені; стиль сприйняттяпереважновізуальний.

У Петра переважаєпозитивнийемоційний стан, вінздатнийрегулювати свою поведінку, хоча на контакт іде не одразу. Вінзнаєкількалітер, умієрахувати до 10.

Чиотримуваладитинадопомогу? Якщо так, то яку?

Ні, описаніпроблемибуливиявленіпід час оглядухлопцяспеціалістами при проходженнімедичногоогляду перед прийомом до школи.

Дата вступу до школисерпень 2012 року                    Клас1-й

Учитель  Котенко Л.І.                  Асистент учителя         Верба Н.М.

Терміндіїпрограми  1рік (З вересня 2012 по серпень 2013 року)

Присутні на засіданні з приводу розробки ІПР

І півріччя

ІІ півріччя

Присутні

Дата

Присутні

Дата

Роман М.А., заступник директора з навчально-виховноїроботи

08.09.12

Котенко Л.І., учитель

08.09.12

Верба Н.М., асистент учителя

08.09.12

Бондарчук С.А., психолог

08.09.12

Бінко М.В., соціальний педагог

08.09.12

П'яточкін  І.Ф., батько

08.09.12

Перелікспеціальних і додатковихвидівпослуг:

Фіксуєтьсярозклад занять з відповіднимифахівцями (сурдопедагогом, логопедом, психологом, фізіотерапевтом та ін.)

Вид послуг

К-ть год. натиждень

Місцепроведення

Розклад

Додатковізаняття з учителем

2 год. натиждень

Каб. 213

Вівторок, четвер

Корекційнізаняття з пр. психологом

2 год. натиждень

Каб. 406

Середа, п’ятниця

Пристосування/модифікаціякласногосередовища

Стиль навчання:                 £Переважнослуховий          RПереважновізуальний

£Багатосенсорний                £Переважнокінестетичний  £Переважнотактильний

Місце, умови

£Визначенемісце                 

R У малійгрупі

Навчальніпідходи

R Часта / невідкладнареакція з боку вчителя

£Об’єднаннястилівнавчання

£Спільненавчання

£Кооперативненавчання в групах / парах

RІншеакцент на візуальномустилінавчаннязбільшення часу на виконаннязавдань

Вказівки

RРізнівидивказівок: ________ усні __________ письмові

_______ демонстрація / моделювання ___ привертанняувагиучня

£Інше ____________________________________________________

Корекціяповедінки

£Часті перерви

£Чіткевизначенняочікувань

£ Робота в тиші

RПозитивніпідкріплення

£Наданняможливостей для вибору й альтернатив

£Наданняможливостіпорухатися

RБлизькийбезпосередній контроль

£Розміщеннядитини у зручномумісці

RІншеформуваннямотивації до навчання та спілкування

Матеріал та обладнання

£ Книжки для сліпих, надруковані шрифтом Брайля

£Адаптованіверсіїкнижок

£Затискачі, похилідошки

RІншеінд. картки, індивідуальнанаочність, яскравийдидактичнийматеріал

Організаційніпитання

RІндивідуалізованийрозклад занять учня

£Інше ________________________________________________

Сенсорні потреби

£Стежити, чи правильно ученькористується: _____ окулярами

______ слуховимапаратом ______ аудіо / ЧМ приладдям

______ допоміжнимтехнологічнимобладнанням

RІншепопередженняперевтоми

Інше

консультуваннябатьків

Я згоден ____________________________________________________________

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.