Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 71 людина

Виховна робота ЗЗСО 2020-2021 н.р.

Дата: 19 лютого 2022 о 07:34

Виховна система Бросківського ЗЗСО  охоплює весь педагогічний процес, об'єднуючи навчання та позакласну діяльність дітей.

У 2020/2021 навчальному році виховна діяльність була спрямована на реалізацію основних положень Конституції України згідно з:

  • Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім'ї»;
  • указом Президента України «Про Національну програму правової освіти населення»;
  • концепцією Кабінету Міністрів України щодо реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період з 2016 до 2029 року.

 Лист МОН України від 16.08.2019 №1/9-523 "Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019-2020 навчальному році"

Перед адміністрацією та вчителями школи на 2020/2021 навчальний рік були поставлені наступні завдання:

  • активізувати роботу педагогічного колективу з питань  формування патріотизму, громадянських і конституційних обов´язків, поваги до державних символів України, національної ідеї;
  • продовжувати роботу учнівського шкільного самоврядуання,  активно залучати учнів до участі в позаурочному житті, роблячи акцент на ініціативність та самостійність у підготовці заходів, продовжити відродження шефської роботи старших класів над молодшими;

– забезпечити суспільство високоінтелектуальною, духовно багатою, толерантною елітою;

- продовжити роботу волонтерського угрупування «Милосердя»;

-виховати життєво компетентну, творчу особистість, здатну до розвитку, самовдосконалення, як громадянин, професіонал, носій культури, сім’янин;

 -запроваджувати сучасні моделі виховання;

-впроваджувати й апробовувати інноваційні технології виховання,;

-планувати роботу педагогічного колективу відповідно до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

  • розглянути питання «Аналіз відвідування учнями школи за 2019/2020 навчальний рік» на батьківській конференції у вересні 2020 року з роз’яснювальною інформацією щодо недопущення пропусків дітей без поважних причин та вчасного надання підтверджуючих документів;
  • класним керівникам, вихователям групи подовженого дня і вчителям-предметникам організовувати виховну роботу в класі з урахуванням потреб та запитів учнів, впроваджувати у виховній діяльності інноваційні форми роботи згідно нової програми виховання,  працювати над підвищенням свого методичного рівня, активніше вивчати теоретичні питання стосовно проблем сучасного виховання та застосовувати їх на практиці, урізноманітнити форми та методи виховної роботи з учнями та їх батьками, більше уваги звертати на пропуски уроків учнями без поважних причин і порушення дисципліни, своєчасно доводити відповідну інформацію до адміністрації школи.

Педагогічний колектив працює над реалізацією шкільної виховної проблеми «Виховання національної свідомості для формування освіченої творчої особистості з громадянською позицією, готовою до конкурентного вибору свого місця в житті», керуючись у своїй роботі програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», яка включає залучення учнів до різних форм творчої та суспільно-корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, екологічної, що організовуються у позакласний час.

     Для її реалізації у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Методичне об‘єднання класних керівників працює над реалізацією проблеми: «Формування національної свідомості, громадянської позиції, культивування кращих рис української ментальності у вихованців».

Плани виховної роботи охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають в себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, заходи щодо втілення національної програми  « Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекцій», Програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», заходів щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя.

Окрім того, робота педагогічного колективу була направлена на       розвиток учнівського самоврядування, підтримку та реалізацію захисту учнів соціально незахищених категорій; профілактику правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх та просвіту батьків.

В 2020-2021 навчальному році питання виховної роботи були розглянуті на засіданнях педагогічних рад школи: «Аналіз виховної роботи за 2019-2020 навчальний рік та завдання на 2020-2021 навчальний рік» (серпень, 2020р.), «Класні та позакласні заходи як засіб підтримки освітніх запитів підлітків»(березень, 2021р.). Практичним психологом школи Проскуріною І.В. на педрадах проведена просвіта вчителів : консиліум «Адаптація учнів 5-х класів»(14.12.2020р.), «Психологічна компетентність педагога. Емпатія спілкування.»(30.12.2020р.), флеш-тренінг «Психологічне благополуччя»(30.12.2020р.), засідання Школи молодого вчителя «Як відшукати формулу успіху».

Робота з батьківською громадськістю

            З метою запобігання поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) у 2020-2021 навчальному році традиційну батьківську конференцію у вересні було відмінено.

Протягом 2020/2021 н.р. працював дистанційно Університет педагогічних знань для батьків. Заступником директора з навчально-виховної роботи Щербиною М.С. було розроблено план проведення засідань батьківського університету для батьків учнів 1-4 класів, 5-8 класів, 9-11 класів. Матеріали для певної категорії батьків було проведено он-лайн або скинуті дистанційно матеріали батькам особисто і в батьківські групи соц мереж Вайбер, Інстаграм  за такими темами: «Умови успішного виховання дітей.» ,  «Від чого залежить психологічне благополуччя дітей», «Обрання майбутньої професії – важливий крок у доросле життя», «Діти та соціальні мережі» (психолог школи Проскуріна І.В.), « Що необхідно знати про організм молодшого школяра» (поради медичної сестри школи Лисової А.А.),  «Розвиток пізнавальних інтересів та інтелектуальних здібностей в умовах родини» ( заступник директора з ВР Щербина М.С.) та інші.

З дотриманням карантинних обмежень, класними керівниками відповідно до виховних планів дистанційно і оф-лайн проводилися тематичні батьківські збори 4-5 разів на рік, про що складено відповідні протоколи.

            За участю адміністрації проводилися засідання батьківського комітету школи, на яких вирішувалися нагальні потреби шкільного життя.

                         Ціннісне ставлення до суспільства і держави

У школі постійно здійснюються заходи, які спрямовані на формування в учнів поваги до Конституції України, символів держави. У кожному класі створені куточки державної символіки.

Даний напрямок знайшов відображення у проведені наступних виховних заходів:

  • місячників національно-громадянського виховання (грудень 2020 року), ставлення особистості до суспільства та держави (травень 2020 року, дистанційно);
  • тематичних тижнів українського козацтва (12.10 – 16.10), української мови (02.11 – 06.11), правового виховання(прав дитини)(16.11 – 20.11), народного календаря (14.12 – 18.12), Шевченківських днів (09.03 – 12.03), правового виховання (22.03.-26.03, дистанційно),до Дня памꞌяті і примирення, патріотичного виховання(04.05.-07.05., дистанційно),

Вихователі ГПД  Цимбалюк В.О.(1-2кл.) і Чернега А.С.( 3-4 кл.) організували і провели з учнями абетку закону «Часу ми не гаємо, права дитини вивчаємо», права дитини «І дівчатко, і хлоп῾я мають право на ім῾я», бесіда «Я і мої права». Класні керівники провели такі заходи – виховні години «Право на освіту»(Рубцова Н.О., 2-Акл.), «Кожен має право всі свої таланти показати», «Знай свої права»(Колісницька Н.Ю., 1-Акл.), година-класний лекторій «Успішним може стати кожна людина»(право на висловлювання думки)(Бордіян Г.А., 4-Акл.), «Твої права – твоя фортеця»(Садко К.М., 9-Акл.),круглий стіл «Права дитини та її обов῾язки. ООН про права дитини»(Ніколаєва С.В., 5-Бкл.), «Виконуй обов῾язки, поважай правопорядок і закон»(Жук М.І., 7-Бкл.), «Знай права, виконуй обов῾язки»(Філіпова Н.В., 10кл.), «Закон і ми в Україні»(Тарахтієнко А.М., 9-Бкл.). До Всесвітнього прав людини конкурсна програма «Впізнай права і обов῾язки дитини» (Бордіян Г.А., 4-Акл.), вікторина «Великі права маленької людини» (Іовчева В.В., 4-Бкл.), «Конституція і Я», урок-подорож «Подорож країною Закону та Права» (Храпавицька В.Д., 7-Акл.), перегляд відео презентацій «Свої права, дитино, знай та про обов’язки не забувай» (Фільчакова В.І., 2-Бкл.), віртуальні мандрівки «Подорож в Країну прав дитини» і «Мандри у світ права»(Зєнченко В.А., 3-Бкл, Ткаченко Т.Д., 3-Акл.), диспут «Що було б, якби людина робила все, що їй заманеться»(Ткаченко Т.Д., 3-Акл.), правова гра «Захист прав казкових героїв»(Зєнченко В.А.,3-Бкл.),  брейн-ринг «Я знаю свої права»(Трифонова Н.М., 8-Бкл.), відеоекспедиція «Якщо ви безвідповідальні перед собою – інші будуть безвідповідальні поряд з вами»(Фільчакова В.І., 2-Бкл.), бесіди «Право дітей-інвалідів на особливу турботу»(Рубцова Н.О., 2-Акл.), «Погані звички та моя відповідальність за них»(Зєнченко В.А., 3-Бкл.), «Ми маємо права, але маємо й обов’язки»(Ткаченко Т.Д., 3-Акл.), «Навички ділового правового спілкування»(Тарахтієнко А.М.), «Ознайомлення з Конвенцією ООН про Права дитини»(Картелян Н.В., 5-Акл.).

-вчителем історії і правознавства Тарахтієнко А.М. проводяться курси «Основи правознавства»-9 клас і «Громадянська освіта» 10 клас. Учні знайомляться з правознавчими термінами та поняттями, детально вивчають Конституцію України, свої права, свободи та обов’язки та  інше. На практичних заняттях старшокласники вчаться використовувати набуті знання, розв’язувати юридичні задачі, правильно оформляти ділові папери. Учні зацікавились практичним заняттям «Звернення громадян». Під час роботи вони зверталися зі скаргами , пропозиціями і клопотаннями до директора школи та голови сільської ради. У своїх роботах піднімали питання правознавчого характеру, що турбують сучасну молодь. Ці заняття допомагають виховувати компетентного, юридично освіченого громадянина України.

-Бібліотекарем школи Руснак Л.О. в фойє організована книжкова виставка «Конституція України – головний закон». Для учнів 1-4 класів проведено коментоване читання Конвенції про права дитини(право на освіту). Цікаві і різноманітні бесіди «Права людини очима дітей»(6-7клас), «Вшанування символів України»(8-9клас), «Права дитини»(5кл.)

З метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України, в школі заплановано і проведено ряд заходів:

-Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини;

- інформація представників відділу пробації для Батьківського Університету«Правове виховання і попередження правопорушень у підлітків» ;

-учні 8-11 класів складають і поповнюють юридичний журнал «Правова допомога» з вчителем історії і права Тарахтієнко А.М.

З метою активізації роботи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, виховання юних патріотів на засадах національної гідності, високої свідомості та активної громадянської позиції, оволодіння учнями основами народної культурної спадщини, в рамках проведення I етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») рій середньої вікової групи «Дунайські козаки» посів III місце(керівник Жук М.І.), рій старшої вікової групи «Буджацькі козаки» - III місце (керівник Жук М.І.).

Ціннісне ставлення до праці

Дана робота відбувалася у 2020/2021 навчальному році шляхом залучення учнівства до низки трудових та навчальних заходів.

  На базі школи систематично відбуваються зустрічі учнів випускних класів з представниками вищих навчальних закладів, технікумів.

- Велику допомогу класним керівникам у проведенні профорієнтаційної роботи надають  соціальний педагог Малахова М.В. і психолог школи Проскуріна І.В.. Анкетування учнів, індивідуальні бесіди з ними, групова та індивідуальна робота на терміналі, виступи на класних батьківських зборах, консультації для батьків – все це сприяє визначенню учнів з майбутнім.

У 2021 році, психологом школи Проскуріною І.В., здійснювалась діагностична робота щодо виявлення професійних інтересів та намірів учнів 9-го та 11-го класів: «Диференційно-діагностичний опитувальник» (ДДО) Клімова Е.О., методика виявлення комунікативних та організаторських здібностей «КОЗ» Овчарова Р.В., типологічний опитувальник Дж. Холанда, методика виявлення типу темпераменту Г. Айзенка та «Карта інтересів» Голомштока А.Е. (тільки для 9-х кл.).

Результати професійної діагностики допомагають учням самовизначатися в майбутньому професійному напрямі. Завдяки тестам вони дізнаються про свій характер і здібності, особливо про те, як застосовувати свої індивідуальні можливості у виборі професій.

У виборі професії також допомагають групові та індивідуальні профконсультації, просвіта та розвиваючі тренінгові заняття. Так, після опрацювання даних анкет та діагностик, психологом школи Проскуріною І.В. були проведені:

  • психологічна просвіта «Алгоритм вибору професії» (9, 11 кл.); «Актуальні професії сьогодення» (11кл.)
  •  індивідуальні консультації з учнями 11 класу «Бажання та можливості», «Хочу-можу-потрібно» та «Як обрати професію»; батьками «Як допомогти дитині зробити вибір», та «Перспективи в майбутньому» тощо.
  • профорієнтаційні тренінги «Світ професій: шляхи, які ми обираємо», «Усе залежить від тебе».

Були організовані он-лайн та оф-лайн зустрічі з представниками таких навчальних закладів, як Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Ізмаїльський інститут водного транспорту, Одеський державний аграрний університет, Ізмаїльське вище професійно-технічне училище, Білгород-Дністровський сільськогосподарський технікум, учні 9-х і 10 класів відвідали День відкритих дверей Ізмаїльського центру професійно-технічної освіти. 

Бібліотекарем школи Руснак Л.О. була поповнюється довідкова поличка «Навчальні заклади Одеської області».

У 2020/ 2021навчальному році продовжилась акція «Шкільне подвір’я», яка була розпочата у 2013 році. Всі класні колективи приділяли велику увагу своїм ділянкам та приводили лад на них як протягом навчального року, так і після його закінчення – висаджували квіти, прибирали сухостій.

28 вересня 2020 році на базі Центру дитячої та юнацької творчості у заочному форматі проведено районну виставку досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі».  За перемогу в розділі «Продуктивна праця і дослідницька робота учнів" нагороджено колектив 4-А класу (кер.Бордіян Г.А.), за високий рівень майстерності в розділі «Практичні навички роботи з природного матеріалу, володіння народними ремеслами» нагороджено  Анікіну А.(10кл.), Сулима Г.(11кл.), Ількевич М.(5-Бкл.), Гаврилову Д.(8-Бкл.). За активну участь у природоохоронних акціях, проектах, конкурсах Нагороджено грамотами ЦДЮТ  Гончарова Т.(9-Акл.). За активну участь в розділі «Практичні навички роботи з природнім матеріалом, володіння ремеслами» Нагороджено Ничипуренко А.(9-Акл.), Хачик В.(6-Бкл.).

            Учні школи залучаються до генерального прибирання класів під час канікул, проводяться трудові десанти по прибиранню територій школи та села. Протягом року 11 клас був залучений до прибирання території біля пам’ятника села Загиблим воїнам.    

Ціннісне ставлення до природи 

Акція “Всесвітній день чистоти”– це масштабний привід, щоб привернути увагу людей до проблеми забруднення навколишнього середовища та навчити суспільство, як кожен може робити внесок у поліпшення глобальної екологічної ситуації. Працювати наодинці — не ефективно, тому ми робимо заклик до дій та прибирання планети в один день. Тисячі громад об’єднаються та діятимуть як одна, створюючи «зелену хвилю» від Нової Зеландії до Гаваїв.

Учні 8-11 класів прийняли активну участь у Всеукраїнському дні прибиранні - вони із захопленням підтримали ідею очистити свої гаджети від зайвої інформації, що допоможе  розвантажити центри бази даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.

Даний напрямок знайшов відображення у проведені наступних виховних заходів:

  • місячник ціннісного ставлення до природи (квітень 2021 року, дистанційно);
  • тематичні тижні туризму і краєзнавства (21.09. – 25.09.), хімії  (05.10 – 09.10), фізики та астрономії (23.11. – 27.11.), природознавства, біології та екології (25.01.- 29.01.)
  • заходи, присвячені Дню водно-болотних угідь (02.02), Всесвітньому дню водних ресурсів (22.03., дистанційно).
  • В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  на тему «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів», класними керівниками 1-11 класів і бібліотекарем школи Руснак Л.О. проведені виховні екологічні години «Ліси – легені природи», «Чиста водиця – світу цариця», «Ми друзі природи», бесіди «Милосердя до природи і людини», «За сторінками Червоної книги», «Природа вчить та виховує», «Правила поведінки на природі», читацький марафон «Екологія в художній літературі», «Природа – це книга, яку треба читати серцем»(7-11класи), конкурс віршів «Природа в поезії»(2-7 класи), конкурс малюнків «Природа очима дітей», яблунева вікторина «Я люблю яблуко!»(до Дня яблука 21.10.), конкурс знавців яблучних фразеологізмів, легенд та міфів з цієї тематики, екологічна гра-подорож «Подорож на лісову галявину»(2-Б, 4-А, 4-Бкл.).

За результатами щорічної районної очно-заочної акції «Ялинка» визначено переможцями та нагороджено грамотами районного відділу освіти у номінації «Новорічна композиція», «Український сувенір» нагороджені Ількевич М.(5-Акл.), Анікіна А.(10кл.), Автономова Д.(8-Бкл.), Шевченко С.(3-Акл.). Грамотами ЦД та ЮТ за активну участь в районному етапі обласної природоохоронної акції «Ялинка» нагороджено Ничипуренко А.(9-Акл.), Лепську О.(6-Бкл.), Максимову О.(2-Акл.).

                        Традиційно учні приймають активну участь в акціях «Зимуючі птахи», «Пташиний дивосвіт», «Пташина їдальня», «Побудуємо птахам дім»: діти підгодовують зимуючих пташок, що радо прилітають до шкільних годівничок.

            Систематично класними керівниками проводяться бесіди з правил поведінки у природі, а також екскурсії до парків м. Ізмаїл та на природу.

Ціннісне ставлення до культури та мистецтва

            Формування естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне у житті та мистецтві у 2020/2021 навчальному році відбувалося через залучення дітей до активної участі в заходах даного направлення.

  • місячників шкільних бібліотек (жовтень 2020 року), ціннісного ставлення до культури і мистецтва (лютий 2021 року), естетичного виховання (березень 2021 року);
  • тематичних тижнів шкільних підручників (28.09 – 02.10.), науки, техніки та виробництва (11.01.-15.01.), художньої культури і образотворчого мистецтва (01.02. – 15.02), дитячої та юнацької книги (12.04 – 16.04);
  • участі у святах, концертах, конкурсах, відвідування музеїв, кінотеатру, організацію екскурсій.

            З 01.10.2020 р. по 31.10.2020 р. в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Бібліотекарем школи Руснак Л.О. поповнювався фонд шкільної бібліотеки  актуальною літературою екологічної тематики, створено рекомендаційний список літератури «Екологія – глобальна проблема»(для 1-11кл.), сформована тематична папка «Це цікаво знати», «Екологія і людина», організована книжкова виставка «Екологія – справа всенародна!», «Довкілля і я», відеофлешмоби «За чисте довкілля», «Земля у нас одна», демонстрація екологічних відеороликів «Діти. Екологія. Майбутнє.». Проведені екологічні акції «Допоможи селу стати чистим», «Природа просить порятунку»(десант з прибирання навколишнього середовища від сміття), «Одна пальчикова батарейка забруднює природу на півстоліття».

Протягом місячника була організована акція "Подаруй книгу бібліотеці!". Учні школи прийняли активну участь в акції. Одним із заходів, запланованих у рамках місячника був рейд – взаємоперевірка стану збереження шкільних підручників. З метою запобігання поширення корона вірусної хвороби (COVID -19), перевірку стану підручників здійснювали класні керівники та вчителі-предметники.

На належному рівні  2020-2021 н.р. в школі були проведені такі заходи:

  • Свято «День знань»;
  • Свято до Дня вчителя;
  • Свято до Дня захисника України;
  • Свято до Дня козацтва
  • Новорічні ранки і вистави для 1-11 класів
  • День смакування українськими стравами(дистанційно)
  • Свято Останнього дзвоника

           Впровадження естетичного виховання, культури, емоційного сприйняття навколишнього світу, самосвідомості та естетичного смаку в музиці, кіно, архітектурі, побуті учнів наполегливо проводили класні керівники, вчителі, адміністрація школи.

Для попередження порушень поведінки учнів школи на перервах, станом на 01.09.2020 року складений графік чергування по школі учнів та вчителів .

Приділялося багато уваги організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час. При школі працюють гуртки: військово-патріотичний «Школа безпеки»» (керівник Мрочко М.О.), «Умілі ручки» (керівник Решельян Л.В.), вокальний «Мрія» і «Стежинка» (керівник Фірсова О.Г.) , «Основи веб-технологій»(керівник Степаненко О.М.),  гурток «Подоляночка»(керівник Філіпова Н.В.), «Живе слово»(керівник Клопот С.Б.), «Перлинка»(керівник Зєнченко В.А.).

За підсумками I етапу Всеукраїнських виставок-конкурсів в закладах освіти дистанційно нагороджено грамотами управління освіти Гаврілова Д.(8-Бкл.), Сулима Г.(11кл.), Ничипуренко А.(9-Акл.), за активну участь нагороджено Анікіна А.(10кл.), Попова К.(8-Акл.), Ількевич М.(5-Бкл.).

За підсумками проведення заочного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» нагороджено переможців в номінації «Художнє виконавство» I місце-  Барвінська А.(7-Бкл.), II місце – Кузьменко В.(9-Акл.), дует Ількевич М. і Барвінська А., III місце – ансамбль «Мрія» (кер.Фірсова О.Г.), Ількевич М.(5-Бкл.); номінація «Літературна творчість»  II місце Рахманова К.(9-Акл.), Колос О.(6-Акл.),  III місце –Фтомович В.(2-Бкл.); номінація «Образотворче мистецтво» I місце – Маломен О.(8-Акл.); номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»Iмісце –Анікіна А.(10кл.), Запорожан А.(8-Акл.), Ничипуренко А.(9-Акл.), Татарницька В.(8-Акл.), Ількевич М.(5-Бкл.), Гаврілова Д.(8-Бкл.),  II місце –Філіпчук Д.(10кл.), Кожухар К.(9-Акл.), Попова К.(8-Акл.); за активну участь нагороджено вокальний ансамбль «Промінчик»(кер. Фірсова О.Г.), Михальченко М.(4-Акл.), дует Бондаренко М. і Дрібноход Д.(4-Акл.), Верещинський Є.(4-Акл.), гурток «Подоляночка»(кер.Філіпова Н.В.), Кравченко Р.(4-Акл.), Філіпчук Д.(10 кл.).

                        Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей

            Формування основ громадянських та загальнолюдських цінностей, моральних якостей, сприяння усвідомленню та засвоєнню сімейних, родинних та суспільних цінностей, а також соціального спілкування у 2020/2021навчальному році знайшло свою реалізацію у низці заходів:

  • місячник морального виховання (жовтень 2020 року);
  • тематичні тижні толерантного спілкування (09.11 – 13.11), дружби і зимових свят (21.12.-24.12.), рідної мови(15.02.-19.02.), сімейного виховання(15.03.-19.03), Дня матері(09.05.);
  • участь у акціях (районні акції «Милосердя», «16 днів проти насильства», благодійна акція «Поділись теплом душі»);
  • відзначення Днів людей похилого віку, інваліда, боротьби зі СНІДом, туберкульозом та ін.;
  • проведення годин психолога та тренінгів (наприклад, «Я – частинка нашого класу», «Дружба у нашому житті», «Ми дружний клас», тощо); 
  • класними керівниками були проведені тематичні виховні години .

             По можливості( із-за карантинних обмежень) продовжується робота волонтерського руху школи «Милосердя» допомоги людям похилого віку, інвалідам, пенсіонерам вчителям школи.

            Ціннісне ставлення до себе

            З метою формування основ духовно-морального розвитку особистості школяра, основ самопізнання, самооцінки, усвідомлення цінності власного життя і збереження здоров'я у 2020/2021 навчальному році були проведені наступні заходи:

  • місячники «Діти на дорозі!» (вересень 2020 року), превентивно-правового виховання (листопад 2020 року);
  • тематичні тижні безпеки руху дітей (01.09 – 04.09), олімпійський (07.09 – 11.09), протипожежної безпеки (14.09. – 18.09.),  знань з основ життєдіяльності (19.10 – 23.10), правового виховання(права дитини) (16.11 – 20.11), боротьби зі СНІДом (30.11. – 04.12), толерантного спілкування(09.11-13.11), англійської мови (08.02 – 12.02), зарубіжної літератури (01.03 – 05.03.), математики та інформатики (22.02 – 26.02.), здорового способу життя(05.04 – 09.04.), правового виховання (22.03.-26.03.), психології (19.04 – 23.04.); безпеки руху(24.05.- 25.05.).
  • спортивні змагання по класних колективах з різних видів спорту «Швидше! Вище! Сильніше!» до олімпійського тижня та Дня Здоров’я;
  • години психолога: «Типологія лідерства», «Я вчуся керувати собою», «Ми такі різні», «Як знайти друзів та не нажити ворогів», «Закон психічного магнетизму», круглий стіл «Як відшукати формулу успіху», «Презентуємо себе», «Я- реальне, я –ідеальне», «Життя найцінніший дар», «Знати, діяти, жити», «Як створити власний імідж» тощо;
  • бесіди та інструктажі з правил безпеки («Правила поведінки під час канікул», «Безпека руху по дорозі додому», з протипожежної безпеки, «Правила поведінки під час відпочинку біля водоймищ, при зустрічі з дикими і свійськими тваринами, під час грози, подорожі до лісу»),
  • важливою темою під час карантину стала тема захисту себе від вірусу «COVID -19», тому були проведені дистанційні бесіди: «Профілактика вірусних захворювань», «Коронавірус: профілактика, інфікування та поширення», «Інфекційні хвороби. Чистота – запорука здоров’я» та інші.

Особливу роль в становленні творчої особистості відіграє залучення обдарованих дітей до дієвої роботи в науковому товаристві учнів школи. У школі діють наступні предметні гуртки: «Good, better, the best» (керівник – Діма Ю.Г.), «Поезія усного слова» (керівник – Щербина М.С.), «Барви рідного слова» (керівник – Клопот С.Б.), «Фізика твердого тіла» (керівник – Ніколаєва С.В.), «Всебічний фізичний розвиток» (керівник – Фтомович Г.Д.),  «Цікава інформатика» (керівник – Степаненко О.М.), «Слово барвінкове» (керівник – Філіпова Н.В.), «Олімп» (керівник – Тарахтієнко А.М.) .

              Розвиток учнівського самоврядування

З метою запобігання поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19), в школі  функціонувала організація учнівського самоврядування «Країна мрій», проводились дистанційно засідання мерів класів-міст, організовано чергування по школі, проведено рейд «Урок», «Зовнішній вигляд», «Сучасний школяр».

На початку навчального року формується склад активу учнівського самоврядування. В жовтні 2020 року дистанційно були проведені вибори президента школи. Метою виборів був пошук лідерів, небайдужих учнів школи, які б могли працювати на користь школи в рамках шкільного самоврядування та представляти наш навчальний заклад в районних та обласних конкурсах. За результатами голосування президентом шкільного самоврядування стала Анікіна Аліна, учениця 10 класу, яка набрала 66,6% голосів.   Досить активно з ініціативою почав працювати новий склад учнівської організації.

Заплановані виховні заходи на 2020-2021н.р.  проведені в дистанційному форматі- педагогом-організатором Жук М.І. з активом учнівського самоврядування відзняті були короткометражні відео, які виставлені в соціальних мережах Фейсбук, Інстаграм, на сайті школи. Відео використовували класні керівники 1-11 класів на виховних заходах.

 Педагог-організатор Жук М.І. разом з лідером учнівського самоврядування Анікіною Аліною приймали участь в обласній науково-практичній конференції «Учнівське самоврядування на засадах громадського управління: досвід, нові виклики, перспективи» від Одеської Академії неперервної освіти , за яку отримали сертифікати.        

            Робота з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх

            На систематичному щоденному контролі трималося відвідування учнями школи адміністрацією та класними керівниками, своєчасно з’ясовувалися причини відсутності учнів, проводилася відповідна робота з батьками.

За результатами аналізу відвідування учнями навчальних занять за 2020/2021 навчальний рік учнями закладу було пропущено загалом 6184 дні, з них по хворобі – 4428 дні, що в порівнянні з 2019/2020 навчальним роком - загалом  4045 дні, з них по хворобі – 3047дні. Причиною збільшення кількості пропущених днів стала епідемія корона вірусної хвороби – власне захворюваність дітей, самоізоляція учнів.

Найбільшу кількість пропусків за 2020/2021 навчальний рік мають учні 1-Акл.(613 дні),4-А(544дні). А найменшу кількість пропусків мають учні 5-А кл. (150 днів).

Аналіз по класам можна подивитись у таблиці, яка подана нижче.

Клас

Кількість учнів

Пропущено уроків за І семестр

З них по хворобі

Пропущено уроків за ІІ семестр

З них по хворобі

Пропущено уроків за рік

З них по хворобі

1-А

26

256

191

357

238

613

433

1-Б

26

191

161

171

116

362

265

2-А

19

120

100

98

81

218

181

2-Б

22

101

71

161

120

262

191

3-А

25

149

129

163

125

312

254

3-Б

24

183

151

240

133

423

284

4-А

26

125

72

171

102

296

194

4-Б

25

285

278

259

254

544

532

5-А

21

86

44

64

29

150

73

5-Б

22

99

90

115

101

214

191

6-А

18

123

75

80

69

203

144

6-Б

17

152

113

182

115

334

228

7-А

27

197

159

134

107

331

266

7-Б

24

165

124

97

80

262

204

8-А

20

162

143

162

124

324

267

8-Б

19

136

83

145

81

281

164

9-А

18

150

56

99

64

249

120

9-Б

16

97

60

98

52

195

112

10

23

175

105

165

99

340

204

11

19

128

48

143

85

271

133

Всього

437

3080

2253

3104

2175

6184

4428

Також були проаналізовані зошити, в яких класні керівники систематизують медичні довідки та заяви батьків. Всі вчителі школи систематизують виправдальні документи у спеціально відведені зошити. Хочеться відмітити класних керівників: Бордіян Г.А., Ткаченко Т.Д., Рубцову Н.О., Михальченко Н.К., Трифонову Н.М., Тарахтієнко А.М., Діма Ю.Г.,  Фільчакова В.І., Ніколаєву С.В., які ведуть зошити бездоганно.

Проаналізувавши зошити класних керівників з медичними довідками та заявами батьків, можна дійти висновку, що з боку класних керівників середньої та старшої ланки майже на задовільному рівні проводиться профілактична робота щодо пропусків учнями занять без поважної причини.

З метою підвищення ефективності виховної роботи з учнями, розвиток самоврядування учнівського колективу, самостійності і відповідальності учнів, профілактики негативних проявів серед них, запобігання і подолання відхилень у поведінці учнів у школі постійно функціонує Рада профілактики правопорушень.

Психологом школи проводяться профілактичні заняття: «Шкідливі звички заважають жити» (6-8-мі кл), «Здоровий спосіб життя – запорука щасливого майбутнього» (9-10 кл), «Що таке булінг» (5-6-ті кл), «Алгоритм дій в разі булінгу» (7-9- ті кл), «Безпечний інтернет» (6-7-мі кл), тощо. В цьому році проводився цикл занять за програмою «Профілактика сексуального насилля серед дітей молодшого шкільного віку» ( учні 2-3-х кл).

Класними керівниками у тісній співпраці з соціальним педагогом Малаховою М.В. та психологом школи Проскуріною І.В. велася робота з учнями «групи ризику»: оновлення банку даних на дітей девіантної поведінки, дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, корекційна робота, охоплення їх гуртковою роботою тощо.

            У вересні-жовтні класні керівники відвідали родини учнів з метою вивчення житлово-побутових умов, про що свідчать складені відповідно акти. Також, класні керівники разом із соціальним педагогом за потреби відвідують домівки, спілкуються з батьками учнів з неблагонадійних родин.

В березні 2021 року відбулася зустріч учнів 9-10 класів з Кочколовим Р.І., ст.лейтенантом поліції, ст.інспектором ювенальної превенції Ізмаїльського райвідділу поліції і Арешкіною С.І., начальником районної служби у справах дітей з питання булінгу, збереження життя підлітків і безпечного поводження в Інтернеті.

            Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на педрадах, нарадах при директорі, засіданнях ШМО класних керівників та батьківського комітету.

Соціальним педагогом школи Малаховою М.В. з учнями 9 класів протягом навчального року проводились година спілкування за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

             Під час карантину продовжувалась просвітницька та консультаційна робота з батьками. Так, психологом школи на сайті школи було розміщено інформацію: «Чим зайняти дітей під час карантину?», «Як організувати навчання дитини під час карантину», «Три швидкі способи зняти стрес», «Що таке психічна гігієна і як правильно її дотримуватись».

Аналізуючи стан виховної роботи за 2020/2021 навчальний рік було виявлено ряд недоліків:

  • Класним керівникам слід більше уваги приділяти  вихованню естетичних смаків учнів, їх зовнішньому вигляду, формуванню колективізму, небайдужості, культури поведінки, вмінню виступати перед аудиторією та ін. (особливо під час проведення відкритих виховних заходів). Усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості.

  • пасивність з боку класних керівників, про що свідчить низька активність у підготовці та участі до проведення низки загальношкільних заходів, районних акцій та ярмарок-виставок («Щедрість рідної землі», «Першоцвіти Одещини», «Зимуючі птахи», «Побудуємо птахам дім», «Годівничка», «Зелена аптека», «Рослини – рятівники від радіації», «До чистих джерел», «Прибережні смуги», «День Довкілля», тощо).
  • Неналежна робота засідань Університету Педагогічних Знань для батьків.

Виходячи із аналізу стану виховної роботи у 2020/2021 навчальному році,

педагогічний колектив окреслив завдання на 2021/2022навчальний рік:

Заступнику дирктора з навчально-виховної роботи Щербині М.С.:

-впроваджувати й апробовувати інноваційні технології виховання,;

-планувати роботу педагогічного колективу відповідно до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

  • розглянути питання «Аналіз відвідування учнями школи за 2020/2021 навчальний рік» на батьківській конференції у вересні 2021 року з роз’яснювальною інформацією щодо недопущення пропусків дітей без поважних причин та вчасного надання підтверджуючих документів;
  • активізувати роботу педагогічного колективу з питань  формування патріотизму, громадянських і конституційних обов´язків, поваги до державних символів України, національної ідеї;
  • розробити план засідань Університету Педагогічних Знань для батьків і продумати тематику для зацікавлення і активності певної категорії слухачів;
  • продовжити роботу волонтерського угрупування «Милосердя».

Педагогу-організатору Жук М.І.:

  • продовжувати роботу учнівського шкільного самоврядуання,  активно залучати учнів до участі в позаурочному житті, роблячи акцент на ініціативність та самостійність у підготовці заходів, продовжити відродження шефської роботи старших класів над молодшими;
  • запроваджувати сучасні моделі виховання.

Практичному психологу школи Проскуріній І.В.:

  • організувати просвіту батьків за темою «Сімейне виховання – запорука психічного здоров῾я дитини».
  • виховати життєво компетентну, творчу особистість, здатну до розвитку, самовдосконалення, як громадянин, професіонал, носій культури, сім’янин.

Класним керівникам і вчителям-предметникам:

- організовувати виховну роботу в класі з урахуванням потреб та запитів учнів;

-впроваджувати у виховній діяльності інноваційні форми роботи згідно нової програми виховання;

 -  працювати над підвищенням свого методичного рівня, активніше вивчати теоретичні питання стосовно проблем сучасного виховання та застосовувати їх на практиці;

- урізноманітнювати форми та методи виховної роботи з учнями та їх батьками, більше уваги звертати на пропуски уроків учнями без поважних причин і порушення дисципліни, своєчасно доводити відповідну інформацію до адміністрації школи.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.